NAJVEĆI ENGLESKI DERBI / Man.United slavio iz sumnjivog penala

U najvećem engleskom derbiju, Manchester United je u trećem kolu FA KUpa na Old Traffordu pobijedio Liverpool 1:0, a pogodak odluke postigao je Ryan Giggs iz, najblaže rečeno, sumnjivog jedanaesterca.

9.1.2011.
16:49

Penal je dosuđen već u drugoj minuti, nakon što je navodno došlo do kontakta između Berbatova i Aggera u šesnaestercu Liverpoola. Sudac utakmice je bio  Howard Webb, jedan od najboljih sudaca na svijetu.

No, tu nije bio kraj mukama Redsa. Već pola sata kasnije, kapetan Liverpoola Steven Gerrard dobio je crveni karton, i tada su potpuno "potonule lađe" Kennyju Dalglishu, kojemu je ovo bio debi na klupi Liverpoola.

Evans je na koncu prvog poluvremena mogao potvrditi pobjedu Manchestera, ali je lopta pogodila vratnicu. Gosti pod vodstvom Dalglisha nisu imali konkretnih prigoda izuzev jednog odličnog slobodnog udarca kojeg je izveo Aurelio.