poraz bavaraca / Mandžukić zabio, ali je Bayern izgubio

Hrvatski reprezentativac Mario Mandžukić prvi je strijelac Bundeslige, zahvaljujući pogotku koji je u nedjelju zabio Bayeru iz Leverkusena. Njegov Bayern je pred svojim navijačima poražen 2:1, a Mandžo je u 77. minuti postigao izjednačujući pogodak.

29.10.2012.
9:02
PIXSELL

U devetom kolu Bundeslige nogometaši Bayerna, koji su dosad imali stopostotni učinak, poraženi su na domaćem terenu od Bayer Leverkusena sa 1:2, a jedini gol za Bavarce zabio je hrvatski reprezentativac Mario Mandžukić, koji je odigrao svih 90 minuta.

Mandžukiću je to osmi gol ove sezone, te je i dalje najbolji strijelac prvenstva.

Gosti su poveli u 42. minuti pogotkom Stefana Kieslinga, a poravnao je Mandžukić u 77. No, u 87. minuti autogolom Boatenga Bayer Leverkusen stiže do pobjede.

Hannover je vodio 2:0, da bi na kraju izgubio od gostujuće Borussije Moenchengladbach sa 2:3. Gosti su u razdoblju od 70. do 80. minute zabili sva tri pogotka.

Stuttgart je upisao prvu domaću pobjedu svladavši Eintracht Frankfurt sa 2:1.

Ivica Olić je za pobjedu Wolfsburga u gostima kod Fortune Duesseldorf sa 4:1 sudjelovao sa jednim pogotkom i asistencijom.