15. KOLO PREMIERSHIPA / Manchester City svladao Chelsea

Nakon što je Adebayor postigao autogol, isti igrač je i poravnao, a Tevez donio pobjedu.

5.12.2009.
20:25

Manchester City je u 15. kolu Premiershipa prekinuo niz od sedam uzastopnih remija i na svom terenu svladao vodeći Chelsea sa 2-1 (1-1).

Gosti su poveli autogolom Emanuela Adebayora u 8. minuti, ali togoanski reprezentativac iskupio se pogotkom za 1-1 u 37. minuti da bi pobjednički gol postigao Carlos Tevez u 56. minuti iz slobodnog udarca. Sedam minuta prije kraja tri boda domaćima sačuvao je Shay Given koji je obranio 11-erac Franku Lampardu.

Liverpool je opet razočarao, "Redsi" su odigrali bez pogodaka kod Blackburna za koji je od 77. minute igrao naš Nikola Kalinić. S druge strane Klasnić je odigrao svih 90 minuta u 2:1 porazu svoga Boltona kod Wolverhampton Wanderersa.

Manchester United je s 4:0 pregazio domaći West Ham, a s 3.0 slavila je i Aston Villa protiv  Hulla. Arsenal je na svom Emiratesu bez Eduarda slavio 2:0, baš kao i Portsmouth protiv Burnleya. Birmingham je odnio cijeli plijen kod Wigana pobijedivši 3:2.