Ludnica u Votfordu (VIDEO)

Ekipa Votforda na neverovatan način je izborila finale plej-ofa Čempionšipa

13.5.2013.
12:38

Fudbaleri Votforda plasirali su se u finale doigravanja za Premijer ligu, pošto su u šokantnoj završnici savladali Lester sa 3:1.

U prvom meču bilo Lester je pobedio 1:0, a u revanšu Votford je od 65. minuta vodio rezultatom 2:1 i dvomeč sa Lesterom išao je ka produžecima, jer u engleskom plej-ofu ne važi pravilo gola u gostima.

Međutim, u 96. minutu dosuđen je panal za goste, ali je golman domaćih Almunio odbranio šut Nokera.

Usledila je munjevita kontra Votforda, a Dini je sjajnim golom doneo neopisivo slavlje na Vikaridž Roudu.

Da je engleski Čempionšip jedna od najneizvenijih liga na svetu, dokazuje poslednje kolo koje je odigrano prošle nedelje.

Tada su igrači Hala posle drame izborili plasman u Premijer ligu, a upravo je Votford primio gol u poslednjem minutu meča i tako ostao bez direktne promocije u elitu. S druge strane, fudbaleri Barnslija su ostali u drugoj ligi zahvaljujući boljoj gol razlici od Piterboroa.