Slavna hrvatska blizanka oduševila na Svjetskom prvenstvu

Lucija Zaninović, članica splitskog Marjana i hrvatska taekwondo reprezentativka, osvojila je brončano odličje na svjetskom prvenstvu koje se održava u Puebli u Meksiku.

17.7.2013.
10:31

Na svom putu do medalje članica splitskog Marjana pobijedila je Cynthiu Kragbe iz Obale Bjelokosti prekidom u drugoj rundi pri vodstvu 9:1, nakon toga je bila bolja od Kineskinje Li Zhao Yi s 5:2, a odličje je osigurala tijesnom pobjedom protiv reprezentativke Japana Miye Yamado rezultatom 3:2.

Polufinalni okršaj protiv Jordanke Dane Touran Lucija je izgubila s 3:6. Lucija je tako dvostrukom uzastopnom naslovu prvakinje Europe i brončanom odličju s Olimpijskih igara u Londonu dodala i svjetsko odličje, jedino koje joj je nedostajalo u njenoj bogatoj karijeri.

Luciji je medaljom na SP-u kompletirala svoju kolekciju trofeja, te ujedinila odličja na svim najvećim natjecanjima.

Uz već osvojene medalje na europskom seniorskom prvenstvu i bronce s Olimpijskih igara, Lucija je osvojila i svjetsku seniorsku medalju te tako zaokružila svoju kolekciju medalja s najvećih natjecanja.