Oduševio Rodgersa / Lovrenov debi iz snova: Zabio svoj prvi gol za Liverpool!

Steven Gerrard mu je ubacio iz kornera, a Lovren se samo naklonio i zatresao mrežu već u 14. minuti.

10.8.2014.
15:46

Dejan Lovren je u dresu Liverpoola u prijateljskoj utakmici s Borussijom Dortmund zabio gol za 2-0.

"Sjajan start. Kao san. Nadam se da će cijela sezona biti takva", kazao je Lovren na Twitteru.

"Jako sam zadovoljan sa svim pojačanima, svaki od njih stigao je planski, kao dio naše strategije. No, Dejan je bio savršen. On je upravo ono što smo htjeli u potrazi za novim Jamieom Carragherom. Vrlo je dominantan stoper. Nevjerojatno čita igra, otići će iz obrane i napasti loptu, dobro možete vidjeti njegove liderske kvalitete, iskazuje ih govorom i načinom na koji vodi posljednji red s četvoricom. Također, predaje loptu i lijevom i desnom nogom, što je demonstrirao dodavanjem Coutinhu kod prvog pogotka. Njegovu dominaciju u zraku u oba kaznena prostora uoči sam prošle godine. Odmah sam zaključio da je izvrstan", oduševljen je bio Brendan Rodgers.

Redsi su pobijedili 4-0, a hrvatski reprezentativac je počeo od prve minute u paru s Martinom Škrtelom.

Prvi gol je zabio Daniel Sturridge u 10. minuti nakon asistencije Coutinha, a četiri minute kasnije je Lovren poduplao prednost.

Na početku drugog dijela, Coutinho je zabio za 3-0, a 4-0 je postavio Henderson u 61. minuti.

Hrvatski stoper je tako zacementirao svoje mjesto u prvoj postavi, a u radu sa suigračima se priključio tek nedavno jer nije išao s momčadi na američku turneju.

Liverpool će u 1. kolu nove sezone Premier lige za tjedan dana ugostiti donedavni Lovrenov klub, Southampton, dok će za Borussiju novo njemačko prvenstvo započeti za dva tjedna.