Uvjerljiva pobjeda / Lokomotivinih 5 golova dovoljno za prvo mjesto

U utakmici 11. kola Prve HNL nogometaši Lokomotive su u Zagrebu pobijedili Osijeka s 5-0 (2-0).

28.9.2013.
17:06
Jurica Galoic/PIXSELL

Lokomotiva je nakon prvih nekoliko minuta utakmice uspostavila ravnotežu na terenu. Karlo Bručić je već u prvim minutama bio u kaznenom prostoru gostiju, no obrana Osijeka je spriječila njegov pokušaj.

Nakon toga, Osječani su preko Gorana Ljubojevića pokušali zaprijetiti, no lopta je otišla pored stative.

Prvi pogodak je bio postignut tek u 30. minuti kad su Lokosi odigrali odličnu akciju u kojoj je Bručić ubacio s lijeve strane, a Ivan Lendrić pogodio glavom s pet metara i postigao svoj drugi gol u Lokomotivinom dresu.

Nakon nekoliko minuta, Lokosi su zabili i drugi gol jer je Bručić izbio loptu u dobru poziciju te uputio udarac.

U 48. minuti je Damir Šovšić pokušao zatresti mrežu, no nije bio uspješan. U 64. minuti je Lokomotiva ostvarila svoj treći gol koji je zabio Mišić izravno iz kornera.

Četvrti pogodak je zabio Ante Budimir, koji je nakon ubačaja Tonija Gorupeca pogodio glavom.

Peti i zadnji pogodak je bio Ivan Peko prošao po desnom boku i uputio centaršut u sredinu, gdje je pucao Šovšić i pogodio za 5:0.