Pod režijom Vugrineca / Lokomotiva propustila priliku za vrh

Slaven Belupo je u Koprivnici, u prvoj utakmici 12. kola Prve HNL, pobijedio Lokomotivu sa 3-2 (0-2).

4.10.2013.
20:22
Marijan Susenj/PIXSELL

Pred 1.000 gledatelja sudio je Bebek iz Rijeke.

U 48. minuti je Delić na asistenciju Vugrineca zatresao mrežu Slavena, a nakon njega Vugrinec u 78. kad je dočekao loptu na 20-ak metara i poslao je u praznu mrežu. U 86. minuti je izborio jedanaesterac koji je bio za vodstvo Slavena 3:2.

Za Lokomotivu je u 10. minuti gol zabio Šitum koji je iskoristio katastrofalnu pogrešku Fuštara - stoper Slavena škaricama je htio izbiti loptu iz svog peterca, ali nije uspio. Nedugo zatim, u 16. minuti zabija i Bručić, kojemu je Trebotić dodao na 16 metara.

Ovom pobjedom Farmaceuti su se našli na osmom mjestu s devet bodova. Lokomotiva je tako propustila priliku zasjesti na vrh i ostala četvrta s 23 boda, koliko imaju i druga Rijeka, te treći Hajduk, dok vodeći Dinamo ima bod više.