LE: / Ispao Atletiko, tužno veče za Nemce (VIDEO)

Prošlogodišnji osvajač trofeja madridski Atletiko završio je takmičenje

21.2.2013.
23:23

Fudbaleri Atletiko Madrida neće igrati u osmini finala Lige Evrope, pošto nisu uspeli da nadoknade rezultatski minus iz prvog susreta.

Od daljeg takmičenja oprostila su se tri od četiri nemačka predstavnika. Ekipa Štutgarta jedina je prošla šesnaestinu finala, dok je Lacio je eliminisao Borusiju iz Menhengladbaha, a Anži izašao kao pobenik iz dvomeča sa Hanoverom.

Srpski internacionalac Nemanja Matić potvrdio je prolaz Benfike koja je nakon trijumfa u prvom susretu još jednom porazila Bajer iz Leverkuzena.

szólj hozzá: Rubin Kazan vs Atletico 0:1 MATCH HIGHLIGHTS

Aktuelni osvajač Lige Evrope savladao je u Kazanju domaći Rubin sa 1:0, što nije bilo dovoljno za prolaz u narednu fazu takmičenja. Španski klub je dominirao tokom najvećeg dela utakmice, ali su do jedinog pogotka stigli su tek u 84. minutu.

szólj hozzá: CheSpa11Hig

Teže nego što se očekivalo Čelsi je eliminisao Spartu iz Praga koja je vodila od 17. minuta. Ekipa Rafaela Beniteza izbegla je blamažu na Stamford Bridžu u 90. minutu zahvaljujući pogotku Belgijanca Azara.

szólj hozzá: Cluj vs Inter Milan 0:3 MATCH HIGHLIGHTS

Milanski Inter obravdao je ulogu favorita protiv rumunskog predstavnika Kluž. Gosti su bili ubedljivi rezultatom 3:0, a kompletan posao završili su u prvom delu igre.

szólj hozzá: Liverpool vs Zenit 3:1 GOALS HIGHLIGHTS

Liverpul nije uspeo da se plasira u dalje takmičenje iako je savladao Zenit na svom terenu sa 3:1. Poveli su Rusi preko Hulka u 19. minutu, međutim domaćin je imao snage da postigne dva pogotka do kraja prvog poluvremena. U nastavku meča Liverpul je brzo postigao i treći gol, ali to kraja utakmice nije uspeo da ostvari potrebnu prednost pa će šampion Rusije nastaviti takmičenje u Ligi Evrope.

Liga Evrope, revanš mečevi šesnaestine finala:

Rubin - Atletiko Madrid 0:1 (0:0) - prvi meč 2:0 (Falkao 84)

Kluž - Inter 0:3 (0:2) - 0:2 (Guarin 22, 45, Benasi 89)

Dnjepar - Bazel 1:1 (0:0) - 0:2 (Seležnjov 76p - Šar 81p)

Lacio - Borusija Menhengladbah 2:0 (2:0) - 3:3 (Kandreva 10, Gonzales 33)

Lion - Totenhem 1:1 (1:0) - 1:2 (Gonalons 17 - Dembele 90)

Metalist - Njukasl - 0:1 (0:1) (Ameobi 64p)

Genk - Štutgart 0:2 (0:1) - 1:1 (Boka 45, Gentner 58)

Čelsi - Sparta Prag 1:1 (0:1) - 1:0 (Azar 91 - Lafata 17)

Fenerbahče - BATE Borisov 1:0 (1:0) - 0:0(Baroni 45p)

Bordo - Dinamo Kijev 1:0 (1:0) - 1:1(Diabate 41)

Hanover - Anži 1:1 (0:0) - 1:3 (Pinto 70 - Traore 98)

Liverpul - Zenit 3:1 (2:1) - 0:2 (Suarez 38, 59, Alen 43 - Hulk 19)

Olimpijakos - Levante 0:1 (0:1) - 0:3(Martins 9)

Benfika - Bajer Leverkuzen 2:1 (0:0) - 1:0(Džon 60, Matić 77 - Šurle 75)

Steaua - Ajaks (penali 4:2) 2:0 (1:0) - 0:2(Latovlevici 38, Hirihes 76)

Plzen - Napoli 2:0 (0:0) - 3:0 (Kovarik 51, Tecl 74)

Parovi osmine finala: Štutgart - Lacio Totenhem - Inter Plzen - Feberbahče Benfika - Bordo Njukasl - Anži Rubin - Levante Bazel - Zenit Čelsi- Steaua