KROZ KATARSKI PIJESAK DO ZLATA: / Ristoski svjetska prvakinja u troskoku

Paraolimpijka Mikela Ristoski je na IPC Svjetskom atletskom prvenstvu za osobe s invaliditetom u Dohi osvojila zlatnu medalju u troskoku, a to je drugo zlato za Hrvatsku.

30.10.2015.
19:32
Pixsell, Marko Jurinec

Mikela Ristoski je u kategoriji atletičarki s intelektualnim teškoćama u trećoj seriji troskokom od 11,56 metara postavila novi svjetski rekord i došla do svog prvog zlata na IPC svjetskim prvenstvima. Troskok je nova disciplina na svjetskim prvenstvima.

Sloup četvrti u bacanju kugle

Srebro je osvojila Portugalka Erica Gomes sa 10,89 metara, a brončana je njena sunarodnjakinja Ana Filipe s 10,07 metara.

Debitant u hrvatskoj reprezentaciji Matija Sloup je u kategoriji atletičara niskog rasta bacio kuglu 8,58 metara, te je zauzeo četvrto mjesto.

Nakon devet dana natjecanja u Dohi hrvatska atletika ima dva zlata, dva srebra i broncu.