Zaključuje olimpijsku karijeru / Kostelić brani srebro iz Torina

Način na koji je skijao u super G-ju i veleslalomu ubio mu je svaku nadu da obranu vancouversko srebro te osvoji petu medalju.

22.2.2014.
11:26
AP

Ivica Kostelić svoju će olimpijsku karijeru završiti noćnim slalomom na Crvenom proplanku (13.45 i 17.15), jer je za očekivati da za četiri godine neće biti i dalje aktivan skijaš.

Velika utrka mu dolazi u najlošijoj sezoni otkad je postao prvoklasni slalomaš, a na početku sezone bio je kandidat za odličje.

Četvrto mjesto u Leviju nudilo je nadu, a onda je išao silaznom putanjom.

Nije se našao niti na jednom plasmanu boljem od 17. mjesta te je morao odustati u Wengenu, kojega najviše preferira.

Način na koji je skijao u super G-ju i veleslalomu ubio mu je svaku nadu da obranu vancouversko srebro te osvoji petu olimpijsku medalju, a srebro u superkombinaciji je bila iznimka koja potvrđuje pravilo.

"Vidite kako skijam, ne mogu ništa najaviti za slalom", rekao je Ivica nakon veleslaloma.