Zagreb se oprostio od Europe!

Košarkaši Zagreba završili su s nastupom u Euroligi za ovu sezonu. U desetom su kolu izgubili u Kaunasu od Žalgirisa sa 87:76 što ih je zadržalo na posljednjem mjestu skupine B.

22.12.2011.
0:35

Imali su Mravi priliku pobjedom u Litvi doći do plasmana u drugi krug, ali nisu bili ni blizu takvom dosegu. Iako konačni rezultat i ne izgleda toliko loše, treba reći da je Žalgiris poluvremenu vodio sa 46:29, a u drugoj je četvrtini u nekoliko navrata vodio i s više od 20 koševa prednosti. U posljednju četvrtinu domaći su ušli s vodstvom 66:50. Tri minute prije kraja utakmice hrvatski su prvaci došli na minus sedam (79-72), ali pravu priliku za senzacionalni preokret ipak nisu dobili. Zagreb je u uvodu poveo sa 7:2, ali Žalgiris je uzvratio serijom 23:5 i kola su za momčad Vladimira Androića nepovratno krenula nizbrdo. Domaći su košarkaši tricama zatrpavali Zagrebov koš, a prednjačio je naš Marko Popović koji je dvoboj zaključio sa 17 poena (dvice 1-2, trice 5-9), tri asistencije i jednim skokom za 24 minute igre. Veliki udarac za Mrave je bila i ozljeda njihova najboljeg igrača Krunoslava Simona koji je zbog ozljede gležnja odigrao samo četiri i pol minute. U takvoj situaciji zagrebaši se nisu snašli, posebno ne u prvom poluvremenu, a u nastavku više nisu mogli dostići veliki zaostatak. Kod Zagreba je s 20 poena i osam skokova najbolji bio Mario Kasun, dok je Petar Babić dodao 17 koševa. Osim Popovića, u Žalgirisovom se dresu istaknuo i Sonny Weems s 20 poena. CSKA je natjecanje po skupinama zaključio s maksimalnim učinkom. Slavio je i u srijedu u Malagi, svladavši Unicaju s 91:83. Najbolji je u poraženom sastavu bio naš Hrvoje Perić sa 16 koševa (dvice 6-9, slobodna bacanja 4-6), sedam skokova i četiri asistencije za 32 minute na parketu. Luka Žorić je za 21 minutu ubacio 12 koševa (dvice 4-9, slobodna bacanja 4-6) i uhvatio osam lopti pod obručima. Miloš Teodosić je s 18 poena i deset asistencija bio prvo ime u ruskoj momčadi. Panathinaikos je kod kuće svladao Brose Baskets sa 71:66 što je u Top 16 odvelo Žalgiris. Žalgiris - Zagreb 87:76 Unicaja - CSKA 83:91 Panathinaikos - Brose Baskets 71:66 Redoslijed: 1. CSKA 10-0, 2. Panathinaikos 7-3, 3. Unicaja 4-6, 4. Žalgiris 4-6, 5. Brose Baskets 3-7, 6. Zagreb 2-8