Zagreb pregazio Zadar s 19 razlike

Košarkaši Zagreba CO-a u polufinalu doigravanja za naslov prvaka Hrvatske pobijedili su Zadar u dvorani na Višnjiku i došli do prednosti od 1-0 u seriji.

18.5.2011.
0:37

Zagreb CO je rezultatom 98:79 svladao Zadrane na gostovanju u Višnjiku u prvoj utakmici polufinala doigravanja za naslov hrvatskog prvaka. Mravi su na taj način anulirao prednost domaćeg terena.

Gosti su u prvoj četvrtini došli do prednosti od 20 koševa razlike. Zadrani su pokušali stići prednost i u jednom trenutku došli na minus 4.

Ipak, Mravi su u nastavku ponovo napravili seriju, otišli na 14 razlike i tu je bio kraj. Domaćini se nisu uspjeli vratiti, a Zagrebaši su do kraja samo povećavali prednost.

Najbolji kod gostiju bio je Luka Žorić s 29 koševa i 14 skokova. Istaknuli su se i Joshua Heytvelt s 25 poena te Krunoslav Simon s 19.

U redovima domaćih najučinkovitiji je bio Marko Car s 21 košem.