LUDNICA 'POD PEKOM' / Zadar 'razbio' Split i izjednačio u finalnoj seriji za prvaka Hrvatske

26.5.2024.
22:00
Sime Zelic/PIXSELL

U drugom susretu finala doigravanja za košarkaškog prvaka Hrvatske, Zadar je u dvorani Krešimir Ćosić pobijedio Split sa 92-71 izjednačivši u seriji na tri pobjede na 1-1.

FINALNA SERIJA /

Zadar ispustio prednost domaćeg parketa: Split poveo u borbi za prvaka Hrvatske

U prvom susretu finalne serije Split je pobijedio sa 85-78, no Zadar je u drugom dvoboju ponovo pred svojim navijačima izjednačio na 1-1.

Domaćin je daleko bolje ušao u susret i već nakon prve četvrtine je imao 10 razlike (25-15), a na poluvremenu velikih +17 (51-34).

Split je u trećem periodu smanjio na 12 koševa minusa, no Zadrani su sjajnom igrom u posljednjoj četvrtini pobjegli na 26 razlike (87-61) i zaključili priču. Na koncu je završilo 92-71.

Zadar su do pobjede predvodili Luka Božić sa 24 koša, osam skokova i šest asistencija, Karlo Žganec sa 20 koševa, te Marko Ramljak sa 14 koševa, pet skokova i pet asistencija. Kod Splita najefikasniji su bili Boris Tišma sa 21 koševa i 10 skokova, te Mate Kalajžić sa 12 koševa.

Završna serija se igra na tri pobjede. Treća utakmica na rasporedu je 29. svibnja u Splitu, četvrta je dva dana kasnije ponovo u Splitu, a eventualna majstorica igrala bi se 2. lipnja u Zadru.