NEVJEROJATNA MAJSTORICA ODLUČILA PRVAKA / Zadar deklasirao Split i osvojio naslov, tisuće navijača probilo se na tribine

Utakmica je odigrana pred mnogobrojnim navijačima koji su probili ogradu na ulazu i zauzeli mjesta na tribinama

5.6.2021.
22:17
Dino Stanin/PIXSELL

Košarkaši Zadra novi su prvaci Hrvatske nakon što su u odlučujućoj, petoj utakmici finala svladali u svojoj dvorani KK Split s 84-57 (49-29), te sa 3-2 u pobjedama po treći puta u povijesti osvojili nacionalni naslov.

TISUĆE NAVIJAČA NA TRIBINAMA /

Pogledajte nevjerojatne scene s utakmice koja je odlučila prvaka Hrvatske u košarci

Odluka o prvaku nazirala se već u prvoj četvrtini, koju su Zadrani dobili s 17-9, a praktički je odlučena na poluvremenu, na koje su domaćini otišli s ogromnih "plus 20" (49-29). Dokraja je samo ostalo pitanje s koliko razlike u korist Zadrana će završiti posljednji klupski susret u Hrvatskoj ove sezone.

Kod Zadra su najbolji bili Antonio Jordano (22, 7 trica) i Michael Onuaku (19, 15 skokova) , dok je Splićane predvodio Roko Leni Ukić (18), koji je jedini kod gostiju bio iznad deset postignutih koševa.

Probili se do tribina

Zadar je zadnji puta bio prvak Hrvatske 2008. godine, a Splićani 2003.

Utakmicu je, nakon dugo vremena, pratio veliki broj navijača u dvorani Krešimira Ćosića na Višnjiku, koji su probili ogradu na ulazu i zauzeli mjesta na tribinama.