WIZARDSI I BOSTON U POLUFINALU ISTOKA: / Bogdanović zabio 10 u najvažnijoj pobjedi Washingtona ove sezone

Košarkaši Washington Wizardsa i Boston Celticsa su sinoćnjim pobjedama u 1.

29.4.2017.
10:55

Hrvatski košarkaš Bojan Bogdanović je u pobjedi Wizardsa 115:99 ubacio deset poena i imao dva skoka za 24 minute na terenu. Iz igre je šutirao 3-6 (trica 2-5).

Wall 42, Beal 32

Momčad iz Washingtona je vodila tijekom cijele utakmice, u 3. četvrtini imali 22 razlike. Jedino što su uspjeli učiniti Hawsi, u kojima ulogu pomoćnog trenera ima bivši hrvatski izbornik Neven Spahija, je doći na -3 u 4. četvrtini.

Razigravač Washingtona John Wall odigrao je fenomenalnu utakmicu. Ubacio je 42 poena uz 8 asistencija. Bradley Beal dodao je 31 poen. U momčadi Atlante, istaknuo se Paul Millsap sa 31 poenom, 10 skokova, 7 asistencija i 4 osvojene lopte, dok je Dennis Schroder imao 26 poena i 10 asista.

Boston preokrenuo 0-2

Boston Celticsi, prva momčad Istočne konferencije, uspjeli su u šest utakmica izbaciti Chicago Bullse, nakon što su gubili 0-2 u seriji. Slavili su u United Centru uvjerljivo, sa 105:83.

Avery Bradley zabio je 23 poena, a Gerald Green dodao je 16. Kod Bullsa najefikasniji bio je Jimmy Butler s 23 poena i sedam skokova.

Boston i Washington će igrati međusobno u sljedećem krugu, a prva utakmica na rasporedu je u nedjelju.

Clippersi izborili sedmu

Na Zapadu, LA Clippersi su izborili sedmu utakmicu, uspjeli su u gostima pobijediti 98:93. Chris Paul predvodio je momčad iz Kalifornije s 29 poena i osam asistencija. Centar DeAndre Jordan s 13 poena i 18 skokova. Isti broj poena imali su i Austin Rivers te Luc Mbah a Moute.

Kod Utaha istaknuo se Gordon Hayward s 31 poenom i sedam skokova. George Hill ubacio je 22.

Sedma utakmica na rasporedu je u nedjelju u Los Angelesu. Pobjednika u polufinalu Zapada čeka Golden State, dok u drugom finalu imamo teksaški obračun Houstona i San Antonija.

Rezultati:

ISTOK - Atlanta Hawks - Washington Wizards 99:115 (Washington prošao dalje sa 4:2 u pobjedama) (Bojan Bogdanović za 25 minuta upisao 10 koševa i 2 skoka za Washington)

Chicago Bulls - Boston Celtics 83:105 (Boston prošao dalje sa 4:2 u pobjedama)

ZAPAD - Utah Jazz - Los Angeles Clippers 93:98 (Rezultat u pobjedama je poravnat na 3:3)