ŠARIĆEVO DODAVANJE NBA PROGLASIO NAJBOLJIM U VEČERI: / Odlične utakmice Bogdanovića, Hezonje i Bendera

Čak pet Hrvata igralo je u noći sa srijede na četvrtak, a četvorica su imala i zapažene uloge u svojim momčadima

4.1.2018.
8:27
Screenshot

Najbolju partiju pružio je Dario Šarić zabivši 15 koševa uz sedam skokova u domaćoj pobjedi njegovih Philadelphia 76ersa protiv San Antonio Spursa 112-106. Dodao je i jednu asistenciju, ali ona je bila uistinu posebna - našao se okružen dvojicom igračom Spursa, ali se odlično snašao i dodavanjem iza leđa uposlio Amira Johnsona koji je lagano položio. Službena NBA stranica proglasila je to asistencijom večeri.

Deset sekundi prije kraja pri rezultatu 110-106 za Philadelphiju na Šariću je napravljen prekršaj, ali Dario je smireno pogodio oba slobodna bacanja i riješio pitanje pobjednika. Odliču večer u dresu 76ersa imao je i Ben Simmons koji je ubacio 26 poena, a Embiid je dodao 21. Mills je predvodio Spurse sa 26 koševa, a Aldridge je dodao 24 uz 14 koševa. 76ersi pobijedili su Spurse nakon 12 uzastopnih poraza, a valja istaknuti i kako je Popovich odmarao čak pet igrača - Ginobilija, Greena, Leonarda, Parkera i Gaya.

Orlando Magic poražen je na svom terenu od Houston Rocketsa sa 116-98. Prvi strijelac Magica bio je Gordon sa 16 koševa, a efikasnu utakmicu odigrao je i naš Mario Hezonja. On je u igro proveo 28 minuta te je za to vrijeme zabio 14 koševa i dodao devet skokova i dvije asistencije. GeraldGreen predvodio je Rocketse sa 27 koševa, a ClintCapela ubacio je 21. Houston je vrlo uvjerljivo slavio na ovom gostovanju unatoč izostanku njihovog najboljeg igrača, JamesaHardena.

Indiana Pacersi gostovali su kod Milwaukee Bucksa i izgubili 122-101. Bojan Bogdanović zabio je solidnih 13 koševa, ali imao je nešto slabiji šut (5/13). Dodao je na to i po tri asistencije i skoka. Najbolji igrač Pacersa bio je Domantas Sabonis sa 24 koša, a Buckse je predvodio odlični Grk Antetokonmpo sa 31 košem i 10 skokova, dok je Middleton ubacio 27 poena.

U akciji je sinoć bio i Dragan Bender, a njegovi Phoenix Sunsu poraženi su na gostovanju kod Denver Nuggetsa sa 134-111. Bender je u igri proveo 21 minutu te je ubacio devet koševa i dodao četiri asistencije i dva skoka. Booker je bio prvo ime Sunsa sa 17 koševa, a kod Denvera se istaknuo Gary Harris sa 36 poena.

LA Lakersi pretrpjeli su težak poraz na svom terenu od Oklahoma City Thundera 133-96. Ferguson i George ubacili su po 24 koša za pobjedničku momčad, a kod Lakersa je najbolji bio Kyle Kuzma sa 18 koševa. Ivica Zubac dobio je samo pet minuta te nije uspio ostvariti nikakv učinak.

U derbi utakmici večeri, Boston Celticsi slavili su na svom terenu protiv Cleveland Cavaliersa sa 102-88. U pobjedničkoj momčadi istaknuo se Terry Rozier sa 20 koševa, a Smart i Tatum su dodali po 15. Cavse je predvodio James sa 19 koševa, ali nije imao dobru podršku suigrača te je Cleveland upisao 13. poraz u sezoni, dok je Boston dodatno učvrstio vodeću poziciju sa omjerom 31-10.