Bullsi su u Atlanti gubili jedan razlike (80:81), ali su imali napad za pobjedu. Stvari su u svoje ruke uzeli dvojica najboljih, Derrick Rose i Carlos Boozer, no uspjeli su sve uprskati.

3.3.2011.
13:18

U zanimljivoj utakmici u Atlanti domaći Hawksi su svladali Bullse 83:80, no gosti iz Chicaga mogli su se kući vratiti i s pobjedom. Mogli su, ali nisu jer su zadnji napad uprskali dvojica najboljih igrača.

Derrick Rose i Carlos Boozer su manje od pola minute prije kraja susreta kombinirali uz aut-liniju, pokušavali se riješiti svojih čuvara, 'cimali' lijevo-desno i na kraju izgubili loptu. Joe Johnson je pobjegao u kontru i zakucao za konačni trijumf Hawksa.

Prvo ime pobjedničkog sastava bio je Al Horford, koji je i oteo ključnu loptu, sa 31 poenom i 16 skokova. Johnson i Jamal Crawford dodali su po 12 koševa. Bullse je predvodio Luol Deng sa 15 poena, dok je Joakim Noah upisao 13 koševa i 12 skokova.

Vodeće momčadi Zapadne i Istočne konferencije NBA lige ostvarili su lagane pobjede. San Antonio Spursi su na gostovanju pobijedili Cleveland 109:99, dok je Boston Celticsi kod kuće bio bolji od Phoenixa 115:103.

San Antonio je tako stigao do 50. pobjede ove sezone i vodeća je momčad lige. Cleveland je samo u prvoj četvrtini uspijevao držati korak, no u iduće dvije dionice Spursi su stvorili 18 koševa viška i razriješili pitanje pobjednika.

Cavsi su u posljednjoj četvrtini tek ublažili poraz. George Hill je bio prvi strijelac Spursa sa 22 koša, što je njegov učinak sezone. Tim Duncan je dodao 16 koševa i 6 asistencija, DeJuan Blair 14 koševa i 10 skokova, a Manu Ginobilli 13 koševa, 9 skokova i 6 asistencija. Cavse su predvodili Samardo Samuels sa 23 i Alonzo Gee sa 18 koševa.

"Cijela momčad je odradila odličan posao. Za razliku od posljednje utakmice protiv Memphisa dečki su ovoga puta bili koncentrirani i fokusirani", izjavio je trener Spursa Gregg Popovich.

Boston je već do poluvremena slomio Phoenix, a ostatak susreta bilo je tek odrađivanje posla. Prve dvije dionice Celticsi su dobili sa 20 koševa viška (62:42), a treba reći da je čak šest igrača Bostona ubacilo više od deset koševa.

Najefikasniji su bili Kevin Garnett sa 28 koševa i 11 skokova, te Ray Allen sa 19 koševa. Rajon Rondo je dodao 16 koševa i 15 asistencija, a Paul Pierce 16 koševa i 13 skokova. U gostujućim redovima najbolji su bili Aaron Brooks sa 17 i Jared Dudley sa 15 koševa. Sacramento - Portland 102:107 Los Angeles Clippers - Houston 106:103 Cleveland - San Antonio 99:109 Atlanta - Chicago 83:80 Washington - Golden State 102:106 Detroit - Minnesota 105:115 New York - New Orleans 107:88 Boston - Phoenix 115:103 Oklahoma City - Indiana 113:89 Denver - Charlotte 120:80