Velike pobjede Splita i Cibone u ABA ligi

Košarkaši Splita i Cibone ostvarili su vrijedne pobjede u borbi za ostanak u regionalnoj ABA ligi.

23.12.2012.
19:14

Split je sjajno otvorio utakmicu i dobio prvu četvrtinu s 21-8. Na poluvrijeme je otišao s prednošću 42-31, ali u nastavku su se Ljubljančani u nekoliko navrata uspjeli približiti, a dvije minute prije kraja su došli na samo minus dva (68-66). No, momčad Mladena Erjavca je odlično i vrlo koncentrirano odigrala samu završnicu i došla do šeste pobjede ove sezone. Srđan Subotić je bio prvo ime Žutih s 13 koševa, osam skokova i devet asistencija, a vrijedi istaknuti i 18 poena i sedam skokova Josipa Sobina. Cibona je također pobijedila šesti put ove sezone u ABA ligi. Ujedno, Vukovima je ovo tek druga pobjeda u posljednjih 14 utakmica u svim natjecanjima. Szolnoki je na početku sezone svladao Cibonu na svome terenu, ali u Zagrebu je bio bez ikakvih izgleda. Najefikasniji je u sastavu Daniela Lutza bio novak Smush Parker sa 17 poena kojima je pridodao i tri asistencije. Po 14 su koševa ubacila preostala dvojica Amerikanaca, Justin Hamilton i D. J. Strawberry. Hamilton je, uz to, imao čak 13 skokova, a Strawberry osam asistencija. Lošom igrom u završnici utakmice košarkaši Cedevite izgubili su na gostovanju kod Radničkog (85-77) u 15. kolu regionalne ABA lige…

Zagrepčani su vodili na poluvremenu (43-38) i na kraju treće četvrtine (61-59), ali nisu znali sačuvati prednost. Još je pri isteku 36. minute rezultat bio izjednačen (69-69), no nakon toga su serijom 12-4 domaći košarkaši riješili pitanje pobjednika i nanijeli Cedeviti šesti ovosezonski poraz u ABA ligi. Aleksandar Ćapin je s 23 koša i osam asistencija stvorio najviše problema Cedeviti u čijim su redovima najbolji bili Marko Tomas sa 17 poena i pet skokova, Goran Suton s 15 koševa i osam uhvaćenih lopti, te Marques Green s 15 poena i četiri asistencije. ABA liga, 15. kolo: Split - Olimpija 78-70 Cibona - Szolnoki 97-71 Široki - MZT 71-72 Radnički - Cedevita 85-77 Redoslijed: 1. Igokea 12-2 (-1), 2. Crvena zvezda 10-5, 3. Partizan 10-5, 4. Cedevita 9-6… 9. Cibona 6-9, 10. Zadar 6-9, 11. Split 6-9…