UTAH IZJEDNAČIO PROTIV JOKIĆEVIH NUGGETSA U PLAYOFF SERIJI: / Donovan Mitchell ponovno briljirao; Imao je veliku treću četvrtinu

Utah izjednačio u seriji protiv Nuggetsa

20.8.2020.
5:36
Screenshot: You Tube

Košarkaši Utah Jazza ozlijeđenog Bojana Bogdanovića noćas su po hrvatskom vremenu u Lake Buena Visti u Orlandu "pod balonom", u 1. kolu doigravanja NBA lige, pobijedili Denver Nuggetse Nikole Jokića 124:105 i tako izjednačili u seriji na 1:1. OVDJE pogledajte kako je to izgledalo u utakmici.

DALLAS PREGAZIO JAKE CLIPPERSE KAD JE FANTASTIČNI REKORDER DONČIĆ BIO IZVAN IGRE: /

Luka u sasvim novoj ulozi; 'Bilo mi je teško'

Donovan Mitchell pokazao mirnoću i strpljenje

Nominalno prva zvijezda Jazzera Donovan Mitchell pokazala je mirnoću i strpljenje protiv obrane Denvera i umjesto da forsira, počela je distribuirati loptu ostalima i to je urodilo plodom. A onda se u utakmici za njega i - otvorilo!

Mitchell je zabio 21 od ukupno 30 poena u velikoj trećoj četvrtini i Utah je došao do pobjede. Iz igre je imao 10 od 14 i dodao je osam asistencija. Ponajviše njegovom zaslugom Utah je u posljednjoj četvrtini povela s 31 poenom viška.

Njegov je nastup bio na visini zadatka, a u ovom doigravanju, odnosno u prve dvije utakmice, uistinu je sjajan. U prvoj je Nuggetse počastio s 57 poena, što je klupski rekord u playoffu...

"Najveća mi je stvar bila čitanje situacije u utakmici", objasnio je Mitchell i nastavio:

'U svojim počecima u ligi, samo sam gledao obruč, kako biti strijelac'

"U svojim počecima u ligi, samo sam gledao obruč, kako biti strijelac. Molio sam se u karanteni kako postati boljim košarkašem i kako pronaći način kako uključiti i ostale u tu priču. Da, možda neću uvijek zabijati i danas sam vjerovao svojim suigračima", objasnio je Donovan Mitchell, čije riječi prenosi ugledni američki ESPN.

Jordan Clarkson u momčadi Jazza zabio je 26 poena u dvoboju u kojem je Jazz pucao 51,7% iz igre. Imali su i 32 asistencije i pogodili 20 trica. Francuski centar Rudy Gobert ubacio je 19 za Utah. Imao je i bananu nad Jokićem pola minute prije kraja...

U redovima poražene momčadi, rookie Michael Porter Jr. zabio je 28 poena, dok je najbolji njihov igrač, Srbin Nikola Jokić, ostvario double-double učinak od 28 ubačaja i 11 skokova. Treća utakmica ovih dviju momčadi je u petak.