Ukić vodio Fenerbahçe do pobjede!

U 7. kolu Eurolige košarkaša u skupini A Fenerbahçe je na domaćem parketu savladao Olympiacos 86:70, a u skupini D Montepaschi je očekivano slavio na gostovanju kod Olimpije 63:57.

2.12.2011.
0:32

Oko 6000 gledatelja u Stožicama imalo je priliku gledati tvrdu utakmicu s malim brojem koševa u kojoj su prednjačile tvrde obrane. U takvim uvjetima talijanski je prvak iščupao petu ovosezonsku pobjedu i nanio Union Olimpiji šesti poraz.

Hrvatski reprezentativac Damir Markota bio je najbolji pojedinac svoje momčadi s valorizacijskim indeksom 20. Ubacio je 10 koševa (dvice 3-4, trice 0-5, sl. bacanja 4-4) i uhvatio čak 15 lopti pod obručima, od čega 7 u napadu. Za nepunih 37 minuta na parketu skupio je i 5 asistencija, ali i 4 izgubljene lopte. Najbolji strijelac Zmajčeka bio je Ben Woodside s 11 koševa.

U Istanbulu Fenerbahçe pod trenerskom palicom Nevena Spahije došao je do vrijedne pobjede nad Olympiacosom u posljednjoj četvrtini koju je dobio s 13 razlike (27:14). Strijelce Fenerbahçea predvodio je Curtis Jerrells sa 17 koševa, odmah do njega bio je Roko Leni Ukić sa 16 koševa. Hrvatski playmaker dvice je gađao 4-8, trice 2-5, a slobodna bacanja 2-2. Skupio je i 3 skoka, 2 asistencije, 1 ukradenu i dvije izgubljene lopte za 27 minuta na parketu.

Bojan Bogdanović igrao je nepunih 17 minuta i za to vrijeme upisao 8 koševa (dvice 2-4, trice 0-1, sl. bacanja 4-6), uz 1 skok. Najbolji u redovima grčke momčadi s 14 koševa i 7 skokova bio je Kyle Hines. Skupina A

Fenerbahçe – Olympiacos 86:70 Bennet Cantu – Caja Laboral 71:68

Redoslijed: 1. Caja Laboral 4-3, 2. Fenerbahçe 4-3, 3. Cantu 4-3, 4. Olympiacos 3-4, 5. Bilbao 3-4, 6. Nancy 3-4

Skupina C

Partizan – Maccabi 74:71 Emporio Armani – Real Madrid 65:72

Redoslijed: 1. Real Madrid 5-2, 2. Maccabi 5-2, 3. Efes Pilsen 4-3, 4. Partizan 4-3, 5. Armani 2-5, 6. Spirou Charleroi 1-6

Skupina D

UNIKS Kazan – Galatasaray 72:61 Union Olimpija – Montepaschi 57:63 Asseco Prokom – Barcelona 45:76

Redoslijed: Barcelona 7-0, 2. UNIKS 5-2, 3. Montepaschi 5-2, 4. Galatasaray 3-4, 5. Union Olimpija 1-6, 6. Asseco Prokom 0-7