JAKO OSEBUJAN LIK / Talijanski emotivac nakon izbacivanja Srbije kaže: 'Dao sam igračima svoju kreditnu karticu, nek rade što žele '

Hrvatskoj javnosti je poznat po tome što je radio kao pomoćnik Veljku Mršiću za vrijeme njegovog mandata u Cedeviti

12.9.2022.
19:58

Talijanska muška košarkaška reprezentacija plasirala se u nedjelju senzacionalno, neočekivano, u četvrtfinale EuroBasketa u Berlinu iznenađujućom 94-86 (20-28, 25-23, 21-17, 28-18) pobjedom protiv Srbije u osmini finala.

SENZACIJA /

Italija šokirala Srbiju i Nikolu Jokića i izbacila ih s EuroBasketa već u osmini finala

SENZACIJA /

Italija je ključnu prednost ostvarila u prvih pet minuta četvrte četvrtine kada su serijom 16-2 zaostatak 66-68 pretvorili u prednost 82-70. U preostalom vremenu Srbija se više nije uspjela približiti na manje od osam razlike.

Talijanski izbornik Gianmarco Pozzecco neviđeno emotivno proživljava utakmice i pobjede s igračima, a hrvatskoj javnosti je poznat po tome što je radio kao pomoćnik Veljku Mršiću za vrijeme njegovog mandata u Cedeviti.

Najveća pobjeda u povijesti

Pobjedu protiv Hrvatske u četvrtom kolu je senzualno proživio, u jučerašnjoj utakmici je dobio dvije tehničke pogreške i prilikom napuštanja terena je izljubio sve svoje igrače.

Prema medijima se također ponaša senzacionalno, a jučer je nakon pobjede za Gazzettu dello Sport izjavio: "Ovo je najveća pobjeda u povijesti talijanske košarke, veća i od one na Litvom u olimpijskom finalu 2004. kad sam ja bio na parketu", kaže i nastavlja:

"Dao sam im svoju kreditnu karticu i rekao im da mogu s njom raditi što god ih je volja da proslave pobjedu."