Srpski prvak razbio hrvatskog usred Zagreba

Potpuni debakl doživjeli su košarkaški Zagreba u 1. kolu regionalne ABA lige. Aktualni prvak Partizan svladao ih je u Košarkaškom centru Dražen Petrović sa 93:65.

8.10.2011.
20:47

Hrvatski prvaci držali su se koliko-toliko samo u prvoj četvrtini koju su Beograđani riješili u svoju korist s 24:19. No, u drugih deset minuta je uslijedio potpuni pad momčadi Ivice Burića, Partizan je u toj dionici slavio s 28:9 i ugasio svaku neizvjesnost.

U drugom poluvremenu gosti su bez većih poteškoća održavali uvjerljivu prednost i osigurali prvu pobjedu u novoj sezoni regionalnog natjecanja.

Nikola Peković je sa 17 koševa i devet skokova bio prvo ime kod Partizana. Krunoslav Simon i Mario Kasun su sa 16 poena bili najefikasniji u redovima Mrava.