SRPSKI KOŠARKAŠI IMAJU NOVOG IZBORNIKA: / Vodit će ih trener koji ih je pobijedio u finalu Europskog prvenstva

20.11.2019.
14:19
CHINE NOUVELLE / Sipa Press / Profimedia

Pomoćni trener NBA momčadi Sacramento Kingsa Igor Kokoškov imenovan je za novoga izbornika muške košarkaške reprezentacije Srbije.

Kokoškov (47) već skoro dva desetljeća radi u NBA ligi, a ostat će zabilježen u povijesti kao jedini trener jedne NBA ekipe, i to Phoenix Sunsa prošle sezone, koji nije rođen u Sjevernoj Americi.

Igor Kokoškov

Dva izazova

Kao izbornik je vodio Gruziju, a s reprezentacijom Slovenije je 2017. godine osvojio naslov europskog prvaka, pobijedivši u finalu upravo Srbe.

Srbiju očekuju kvalifikacije za Europsko prvenstvo i kvalifikacijski turnir za plasman na Olimpijske igre.