MONSTRUOZNA PARTIJA LUKE DONČIĆA / Pogledajte kakvim je potezima uništavao našeg Zubca, ali ipak nije na kraju slavio

Iako su Mavericksi poraženi igrač utakmice bio Luka Dončić

29.5.2021.
8:35
Screenshot

Košarkaši Dallas Mavericksa nisu uspjeli svladati LA Clipperse našeg Ivice Zubca u trećoj utakmici NBA doigravanja. Clippersi su nakon dva poraza na otvaranju u trećoj utakmici ipak slavili i tako su izbjegli situaciju u kojoj bi bili na rubu eliminacije.

Međutim, iako su Mavericksi poraženi igrač utakmice svakako je bio Luka Dončić koji je ostvario čak 44 poena, ali problem je bio u njegovim suigračima koji su kronično zakazali. S druge strane sjajni su bili Kawhi Leonard i Paul George koji su kombinirano ubacili 65 poena i time odveli svoju momčad do pobjede od 118:108.

Dallas je furiozno otvorio prvu četvrtinu i imali su prednost od 30:11, ali Clippers se vratio u drugoj četvrtini i na kraju su preokrenuli i uvjerljivo slavili.

Dončić rušio rekord

Ipak, valja naglasiti kako je Dončić odigrao briljantno i opet je srušio rekord. Ubacio je 44 poena uz šut 15/28, trice čak 7/13 i isti učinak imao je sa slobodnih bacanja. Usput je ugrabio devet skokova, devet je puta asistirao, pet puta gubio loptu i jednom ju osvojio. Postao je tako prvi igrač u povijesti NBA-a s barem 275 poena, 75 skokova i 75 asistencija u prvih devet utakmica u playoffu.

A što je Dončić radio Zubcu i njegovoj momčadi pogledajte OVDJE.

Spomenimo na koncu i da je Ivica Zubac za 11 minuta igre ostvario svega dva poena i tri ofenzivna skoka