Registracija
Ako imaš Voyo pretplatu, registriraj se istim e-mailom i čitaj net.hr bez oglasa! Saznaj više
Toggle password visibility
Toggle password visibility
Već imaš račun?
Obnovi lozinku
KRAJ SURADNJE /

Četverostruki prvak Europe po drugi puta napušta klupu Španjolske

Što se klupske karijere tiče, osvojio je Eurokup s Virtus Bolognom 2022, osvajao je naslove prvaka u Italiji i Španjolskoj, nacionalne kupove u Španjolskoj, Italiji i Rusiji, a ima i prsten NBA prvaka

403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx

64-godišnji talijanski stručnjak Sergio Scariolo najavio je kako će nakon ovogodišnjeg EuroBasketa po drugi puta napustiti klupu reprezentaciju Španjolske, pišu tamošnji mediji. Scariolu je ovo drugi mandat na klupi Španjolske, prvi je trajao od 2009. do 2012., a na tu se funkciju vratio 2015.

Scariolo je jedan od najuspješnijih košarkaških izbornika u povijesti. Osvojio je sa Španjolskom čak sedam medalja s velikih natjecanja od čega pet zlatnih. Lovi svoju petu zlatnu medalju s Europskih prvenstava, a dosad ih je osvajao 2009., 2011., 2015. i 2022, a uz osvojio je i brončanu medalju 2017.. Uz to ima i zlatnu medalju sa Svjetskog prvenstva 2019. te srebrnu medalju s Olimpijskih igara u Londonu 2012. i broncu s istog natjecanja četiri godine kasnije u Rio de Janeiru.

 

 

Što se klupske karijere tiče, osvojio je Eurokup s Virtus Bolognom 2022, osvajao je naslove prvaka u Italiji i Španjolskoj, nacionalne kupove u Španjolskoj, Italiji i Rusiji, a ima i prsten NBA prvaka. Njega je osvojio s Toronto Raptorsima 2019., a u tom je klubu radio kao pomoćni trener od 2018. do 2021.

POGLEDAJTE VIDEO: Šok na Svjetskom klupskom prvenstvu: Europljani na dramatičan način ispali od Saudijaca i Brazilaca

403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
Još iz rubrike
Pročitaj i ovo
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
Regionalni portali
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
Još iz rubrike