RIJETKO VIĐENA BLAMAŽA FAVORIZIRANE CEDEVITE: / Zadar ih potopio i ponizio s golemom razlikom

Ljubljančani su u dvoranu Krešimir Ćosić došli kao izraziti favoriti

24.11.2019.
22:52
Marko Dimic/PIXSELL

U susretu osmog kola košarkaške ABA lige Zadar je deklasirao Cedevitu Olimpiju sa 101-63 upisavši prvu pobjedu ove sezone u regionalnoj ligi.

Ljubljančani su u dvoranu Krešimir Ćosić došli kao izraziti favoriti, sa učinkom 6-1, dok je Zadar imao sedam poraza.

24.11.2019., Zadar - 8. kolo ABA lige, KK Zadar - KK Cedevita Olimpija. Bryon Allen

Rasturali od početka

Međutim, Zadar je već nakon prve četvrtine imao 10 koševa prednosti (21-11), a na poluvremenu +19 (45-26). Domaćin je dobio i preostale dvije četvrtine (27-15, 29-22) za nevjerojatnih + 38.

Zadar su do velike pobjede predvodili Ive Ivanov sa 22 koševa, šest skokova i četiri asistencije, Dominic Gilbert sa 20, te Bryon Allen sa 18 koševa. Kod Cedevita Olimpije najefikasniji su bili Marko Simonović, Ryan Boatright i Codi Miller-McIntyre sa po 11 koševa.