BIO ODLIČAN PROTIV BIVŠEG KLUBA / Najbolji košarkaš današnjice zabio je preko Bogdanovića: Babina reakcija postala je viralni hit

Bojan Bogdanović postigao je 26 koševa protiv svojeg bivšeg kluba Brooklyn Netsa, koji je slavio kod Detroit Pistonsa 124-121.

19.12.2022.
10:42

Hrvatski košarkaš zabio je 26 poena uz šut 7-16, a imao je i tri trice, 4 asista i jedan skok za 31 minutu igre.

ZASLUŽIO SI, IZBORNIČE /

Dalić dan nakon dočeka na Trgu zapalio društvene mreže objavom iz rodnog Livna

Bogdanović je bio najbolji strijelac Pistonsa, koji nije nalazio načina kako zaustaviti Kevina Duranta (43) i Kyrie Irvinga (38). Viralni je hit postala Babina reakcija iz druge četvrtine kada je baš Durant preko njega pogodio dvicu.

Netsi su zaredali šest uzastopnih pobjeda te su se popeli na četvrto mjesto Istoka, a Detroit je predzadnji.

Nikola Jokić postavio je rekord karijere sa 27 skokova, a imao je i klupski rekord s 20 skokova u prvom poluvremenu. Jokić je s 40 koševa i 10 asistencija postavio svoj peti triple-double sezone, a domaći Denver Nuggetsi pobijedili su Charlotte Hornetse sa 119- 115. Inače, 20 skokova u jednom poluvremenu ipak nije NBA rekord jer je 1996-97 Kevin Love imao 22 skoka u poluvremenu. Jedini drugi igrač u povijesti NBA koji je imao najmanje 37 poena, 27 skokova i 10 asistencija u jednoj utakmici bio je Wilt Chamberlain

Los Angeles Lakersi su pobijedili Washington Wizardse s 119-117, pa slavna momčad drži 12. mjesto Zapada. Wizardsima je to deseti poraz u nizu, a za njega mogu krivit LeBron Jamesa, koji je zabio 33 poena.

Golden State Warriorsi su pobijedili Toronto Raptorse 126-110 i to bez Stepha Curryja i Andrewa Wigginsa. Raspucan je bio Jordan Poole s 43 koša, a Raptorse je predvodio Pascal Siakam s 27 poena. Warriorsi su na omjeru 15-16 i tek 11. mjestu Zapada.

Minnesota Timberwolvesi su s čak 150-126 slavili nad Chicago Bullsima i postavili klupski rekord u broju koševa.