PRVACI U PROBLEMIMA: / U prvom poluvremenu utrpali 73 koša, a na kraju se jedva spasili

New Orleans Pelicansi su sa 105:103 pobijedili Brooklyn Netse u subotnjij utakmici NBA lige, zahvaljujući Jrueu Holidayu koji je pogodio koš 1,3 sekunde prije kraja.

31.1.2016.
13:58
AFP, EZRA SHAW

Bogdanović je zabio tri koša kojima je dodao jedan skok i jednu asistenciju. Joe Johnson je pokušao pogoditi koš za Brooklyn s više od 12 metara sa zvukom sirene za kraj, ali je promašio. Ovo je peta pobjeda u šest utakmica za New Orleans.

Trica 0,2 sekunde prije kraja

Holiday je utakmicu završio s 26 poena i sedam asistencija, Anthony Davis je dodao 20 koševa i 16 skokova, a Ryan Anderson 24. Brooklyn je igrao dobro u prvom poluvremenu, imao je odgovor na svako vodstvo New Orleansa i na poluvremenu je poveo s 51:44. Netsi su imali šut od 52 posto iz igre u prve 24 minute i nakon što su u trećoj četvrtini zabili samo 15 koševa, u zadnjoj su eruptirali s 37 poena. New Orleans je 49 sekundi do kraja vodio 100:98 nakon što je Holiday pogodio dva slobodna bacanja. Brook Lopez, koji je za Brooklyn zabio 33 koša, izjednačio je rezultat zakucavanjem 17 sekundi kasnije. Holiday je poslije minute odmora pogodio tricu za vodstvo Pelicansa 9,3 sekunde do kraja, ali su Netsi odgovorili tricom Johnsona 6,9 sekundi do kraja. I onda je Holiday zabio pobjednički koš.

Golden State Warriorsi su imali neočekivane probleme protiv Philadelphia 76ersa. Harrison Barnes je pogodio tricu 0,2 sekunde prije kraja i Golden State je upisao pobjedu od 108:105 nad najslabijom momčadi NBA-a. Klay Thompson je postigao 32 poena, a Stephen Curry 23 za Warriorse koji su ispustili prednost od 24 koša u drugom poluvremenu. Draymond Green je dodao 10 koševa uz 13 skokova za Golden State. Zanimljivo, Warriorsi su u prvom poluvremenu utrpali čak 73 koša i vodili 73:54, ali su u nastavku smanjili gas što su umalo skupo platili.

Wizardsi bolji od Rocketsa

Najučinkovitiji kod 76ersa bio je Isaiah Canaan koji je zabio 18 koševa. Philadelphia je gubila s dvoznamenklastom razlikom najveći dio drugog poluvremena dok pred kraj nije napravila seriju od 15:2 i izjednačila na 105:105 22,3 sekunde prije kraja.

Washington Wizardsi su tijesno sa 123:122 pobijedili Houston Rocketse. John Wall je za pobjedu zabio 19 koševa uz 13 asistencija i osam skokova. Ramon Sessions je dodao 17 koševa, Jared Dudley 16, a Marcin Gortat 13 uz 11 skokova. Wizardsi su imali šut iz igre 52 posto. Najbolji strijelac Houstona bio je James Harden s 40 poena, 11 asistencija i sedam skokova. Dwight Howard je ubacio 20 koševa uz sedam skokova.

NBA liga, rezultati:

Philadelphia 76ers - Golden State Warriors 105-108 Toronto Raprots - Detroit Pistons 111-107 Indiana Pacers - Denver Nuggeets 109-105 (produžetak) New Orleans Pelikans - Brooklyn Nets 105-103 Houston Rockets - Washington Wizards 122-123 Memphis Grizzlies - Sacramento Kings 121-117 Cleveland Cavaliers - San Antonio Spurs 117-103