DEBI IZ SNOVA / Kyrie u prvoj utakmici za Mavse slomio Clipperse, Bogdanović najbolji u novom porazu Detroit Pistonsa

Zubac je protiv Dallasa imao učinak od 9 koševa i 10 skokova za 29 minuta igre

9.2.2023.
10:32

Bojan Bogdanović imao je 15 koševa, po 3 skoka i asista za 32 minute igre u porazu svog Detroita, dok je u porazu LA Clippersa Ivica Zubac sudjelovao s 9 koševa i 10 skokova za 29 minuta igre.

BACIO AMERIKANCE U TRANS /

Nakon ovoga je cijela dvorana 'eksplodirala': Pogledajte monstruoznu blokadu našeg Ivice Zubca

Clippersi su doma izgubili od Dallas Mavericksa (104-110) u prvoj utakmici Kyrieja Irvinga za Mavse. Osmerostruki All-Star igrač i prvak s Cleveland Cavaliersima iz 2016. godine zabio je u LA-u 24 koša i vodio svoju momčad ka pobjedi, iako su igrali bez svoje prve zvijezde Luke Dončića.

Zupcu je nedostajao je jedan koš za double-double učinak, pogodio je sva tri šuta iz igre, te imao i dvije blokade.

Dallas je četvrti na Zapadu s omjerom od 30 pobjeda i 26 poraza, dok su Clippersi šesti (31-27).

Detroit Pistonsi su poraženi kod Cleveland Cavaliersi 113-85, a Bogdanović je bio najučinkovitiji igrač Pistonsa unatoč lošoj šuterskoj večeri, s tek četiri ubačaja iz 13 pokušaja. Cavse je prevodio Jarret Allen s 20 koševa i 16 skokova. Detroitu (14-42) je ovo bio treći uzastopni poraz i zadnja je momčad na Istoku, a Cleveland četvrti (35-22).

Lillard napunio prvake

Golden State Warriorsi, aktualni prvaci lige, izgubili su 122-125 na gostovanju kod Portland Trail Blazersa.

Jordan Poole ubacio je 38 koševa, a Klay Thompson 31, ali to ipak nije bilo dovoljno za pobjedu, jer je kod Portlanda briljirao Damian Lillard (33 poena, 11 asistencija, deset skokova) s triple-double učinkom.