PEHAR ZA KADETE: / Mladi košarkaši Bosne i Hercegovine zasluženo postali europski prvaci

Košarkaši Bosne i Hercegovine te domaćina Litvanije odigrali su finalni meč Europskog prvenstva za košarkaše do 16 godina, a susret je završen rezultatom 85:83, u korist BiH.

16.8.2015.
23:42
SCREENSHOT

Pandžini izabranici su sjajno otvorili meč. Odlična skok igra, te nekoliko pogođenih vanjskih šuteva, uz dobru obranu nakon prve četvrtine donijeli su BiH u startu prednost od 26:19. Džanan Musa je bio nerješiva enigma za obranu Litvanaca, a BiH je u defanzivi uspio zaustaviti najjače oružje Litvaca, šut za tri poena, prenosi N1.

Najveća prednost BiH je iznosila 11 razlike, mada je većim dijelom prvog poluvremena rezultat bio poprilično blizu, naravno u korist BiH koji je vodio od samog starta.

Musa zaslužan za 33 boda

Uleckas i Vasiliauskas su bili najveća prijetnja po koš BiH.

Na koncu susreta, najefikasniji u redovima pobjednika i prvaka Europe bio je Džanan Musa sa 33 boda, osam skokova i sedam asistencija. Pratio ga je Čampara sa 23 ubačaja, osam skokova i sedam asistencija, a dvocifreni je bio i Čerkezović sa 10.

Kod poražene ekipe domaćina, Velička je ubacio 14, Vasiliauskas 12, a Uleckas 11 koševa.