PARTIZAN POTOPLJEN U ZAGREBU: / Važna pobjeda Cedevite u lovu na drugo mjesto

Košarkaši Cedevite ostvarili su uvjerljivu pobjedu protiv beogradskog Partizana 79-67 (16-18, 21-12, 22-12, ) u utakmici 22.

12.2.2017.
21:18
Petar Glebov/PIXSELL

Cedevita je ključnu prednost ostvarila u drugoj i trećoj četvrtini u kojima je momčad Veljka Mršića igrala odličnu obranu, kombinirajući zonu i 'čovjek na čovjeka', a iz toga su dolazili i laki koševi pa je u tih 20 minuta hrvatski prvak napravio 19 koševa prednosti (43-24).

ZAKUCAVANJE O KOJEM ĆE SE PRIČATI: /

Cibona bez šanse, ali ovaj potez njezina igrača morate vidjeti!

Boatright najefikasniji

Partizan je uspio u 37. minuti smanjiti zaostatak na 10 koševa (68-58), ali Cedevita je preciznom i mirnom igrom izbjegla neizvjesnu završnicu.

Strijelce Cedevite predvodio je Ryan Boatright s 21 košem i tri asistencije, Miro Bilan je ubacio 14 koševa uz 10 skokova. a Marko Arapović je završio dvoboj s 11 poena. Gostujuću momčad je s 18 koševa predvodio Birčević, a 12 je postigao Marinković.

Prednost pred Partizanom

Bila je to važna pobjeda Cedevite koja je u borbi za drugo mjesto na ljestvici u značajnoj prednosti pred Partizanom, zbog dvije pobjede u međusobnim dvobojima.

Crvena zvezda je u nedjelju svladala Cibonu sa 69-56 i vodeća je momčad ABA lige s učinkom 21-1. Slijede je Cedevita (16-6), Budućnost (16-6) i Partizan (16-6). To su četiri momčadi koje će se u doigravanju boriti za naslov prvaka ABA lige. Cibona je peta s polovičnim učinkom (11-11), a Zadar je na 13. mjestu u skupini od četiri momčadi koje imaju sedam pobjeda te mu slijedi borba za izbjegavanje posljednje pozicije koja odnosi mogućnost igranja u regionalnoj ligi sljedeće sezone.