ODLIČNA PARTIJA BOJANA BOGDANOVIĆA: / Ponovno je bio jedan od najboljih; Utah imao +21 i umalo sve prokockao

Bojan Bogdanović bio jedan od najboljih košarkaša svoje momčadi

27.3.2021.
7:45

Košarkaši Utah Jazza, momčadi s najboljim skorom u NBA ligi (33-11), noćas po hrvatskom vremenu u svojoj su dvorani u Salt Lake Cityju pobijedili Memphis tijesno 117:114, za svoju 18 uzastopnu domaću pobjedu. Najbolji hrvatski košarkaš Bojan Bogdanović u pobjedi je svojih Jazzera bio treći najbolji strijelac svoje momčadi, ukupno peti u susretu. OVDJEpogledajte najzanimljivije trenutke dvoboja.

NOĆ ZA PAMĆENJE HRVATA U NBA LIGI: /

Čak trojica su briljirala, među njima i Luka Šamanić; Ovakvo što ne događa se baš često

Babo ubacio 17 poena

Za 32 minute igre Babo je ubacio 17 poena uz 4 skoka. Šut iz igre imao je 8-15, za tricu 1-3. Ovo je 32 put da je Bogdanović zabio najmanje 10 poena i peti put u sezoni da je postigao 17 poena.

Trenutno je na prosjeku od 15.0 poena, 3.8 skokova i 1.9 asistencija po susretu. Nominalno prva zvijezda Utaha Donovan Mitchell zabila je 35 poena uz 6 asistencija i 5 skokova, startni centar Rudy Gobert dodao je 25 poena i devet skokova, a Jordan Clarkson stavio je 14 za Utah, koji je slavio i četvrti put zaredom u ligi...

'Učinili smo dobar posao izdržavši turbulencije i izašavši s pobjedom'

Zaostavši za 11 poena 3:34 minute prije kraja, Memphis je u posljednjoj minuti presjekao jednu loptu. Grizzliesi su imali priliku izboriti produžetke kada je Mitchell promašio šut s preostalih 14,4 sekunde. Dillon Brooks je s druge strane promašio tricu, a Mike Conley osvojio je skok s preostalih 1,9 sekundi kako bi zapečatio pobjedu.

"Učinili smo dobar posao izdržavši turbulencije i izašavši s pobjedom", rekao je Mitchell.

Memphis poražen nakon tri uzastopne pobjede

Ja Morant imao je 32 poena i 11 asistencija za Memphis. Jonas Valanciunas dodao je 14 poena i 18 skokova, Brooks je zabio 22 poena, a Grayson Allen 17. Grizzliesi su pali na 21-21 omjer poraza i pobjeda. Ovo im je prvi poraz nakon tri uzastopne pobjede. Jazz je vodio čak 21 poen razlike u trećoj četvrtini prije nego što su Grizzlies krenuli u napad, u smanjivanje zaostatka.

"U drugom smo poluvremenu ubrzali i stigli blizu", kazao je Brooks, prenosi američki ESPN.

Dario Šarić zabio 8 poena uz 4 skoka i asistenciju

Phoenix Suns su sa 104:100 u Tampi svladali Toronto Raptorse, a do pobjede su ih vodili Deandre Ayton koji je zabio 19 koeva i ugrabio devet skokova i Chris Paul koji je upisao isti broj poena uz osam asistencija.

Devin Booker je dodao 16 koševa, a Šarić je odigrao 19 minuta i zabio osam koševa (šut iz igre 3/9, 0/3) uz jednu asistenciju i četiri skoka. Pascal Siakam je predvodio Toronto sa 26 pogodaka i 11 skokova. Fred VanVleet je ubacio 22 koša za Toronto.

Minnesota Timberwolves su sa 107:101 kod kuće nadigrali Houston Rocketse nakon što su u drugom poluvremenu nadoknadili zaostatak od 19 koševa.

Karl-Anthony Towns je pobjedi svoje momčadi pridonio sa 29 koševa, 16 skokova i osam asistencija. Juan Hernangomez je dodao 19 koševa uz devet skokova za Minnesotu, dok je kod Houstona najbolji bio Christian Wood sa 24 ubačaja i devet skokova.

Harden utrpao 44

Brooklyn Nets su u gostima sa 113 - 111 bili bolji od Detroit Pistonsa, a James Harden je za pobjedu zabio 44 koševa i ugrabio 14 skokova uz osam asistencija.

Los Angeles Lakers prekinuli niz od četiri poraza i na svom su parketu sa 100:86 pobijedili. Montrezl Harrell je zabio 24 koša uz deset skokova za pobjedničku momčad, dok je u redovima poraženih bio najbolji Larry Nance Jr. sa 17 poena.

Milwaukee Bucks nakon osam pobjeda upisali poraz

Milwaukee Bucks su nakon osam pobjeda upisali poraz, bolji od njih su sa 122:114 gostujući Boston Celticsi. Jayson Tatum je bio najbolji strijelac utakmice i pobjedničke momčadi sa 34 koša, dok je Marcus Smart zabio sedam trica u ukupnom učinku od 23 koša.

Khris Middleton je predvodio Buckse sa 19 koševa, Jrue Holiday je dodao 17, a Giannis Antetokounmpo 16 koševa uz osam skokova.

Dallas izgubio od Pacersa, Dončić nije igrao

Indiana Pacersi su u gostima sa 109:94 nadigrali Dallas Maverickse koji su igrali bez Luke Dončića. Malcolm Brogdon je ubacio šest trica, a utakmicu je završio s 22 koša za Indianu koliko je dodao i Domantas Sabonis. Kod Dallasa najbolji je bio Kristaps Porzingis sa 31 košem i 18 skokova.

U preostalim utakmicama Portland Trail Blazers su u gostima sa 112:105 pobijedili Orlando Magic, Atlanta Hawks su u San Franciscu sa 124: 108 svladali Golden State Warriorse, dok su Denver Nuggets sa 113:108 bili boji od New Orleans Pelicansa, a Charlotte Hornets sa 110:105 od Miami Heata.

Rezultati NBA utakmica odigranih noćas po hrvatskom vremenu:

Detroit Pistons - Brooklyn Nets 111:113 Toronto Raptors - Phoenix Suns 100:104 (Dario Šarić je odigrao 19 minuta za Phoenix, zabio je osam koševa i upisao jednu asistenciju i četiri skoka) Milwaukee Bucks - Boston Celtics 114:122 Charlotte Hornets - Miami Heat 110:105 Orlando Magic - Portland Trail Blazers 105:112 Minnesota Timberwolves - Houston Rockets 107:101 New Orleans Pelicans - Denver Nuggets 108:113 Dallas Mavericks - Indiana Pacers 94:109 Utah Jazz - Memphis Grizzlies 117:114 (Bojan Bogdanović je odigrao 32 minute za Utah, zabio je 17 koševa i upisao četiri skoka) Golden State Warriors - Atlanta Hawks 108:124 Los Angeles Lakers - Cleveland Cavaliers 100:86