ODIGRANA UTAKMICA U KOJOJ JE ISPISANA POVIJEST: / NBA liga je ovo čekala 55 dugih godina

Svestrani Russell Westbrook stigao je do 41.

5.4.2017.
8:31
AFP, Ronald Cortes

Robertson, jedini igrač u povijesti najjače košarkaške lige svijeta koji je sezonu zaključio s triple-double prosjekom, što je nešto čemu je Westbrook svakim danom sve bliži, tada je po utakmici prosječno bilježio 30,8 poena, 12,5 skokova i 11,4 asistencija za Cincinnati Royalse. Vođa Oklahoma City Thundera nakon 77. utakmice u sezoni na prosjecima je od 31,6 poena, 10,7 uhvaćenih lopti i 10,4 asistencije po ogledu.

Povijest je Westbrook ispisao protiv Milwaukee Bucksa asistencijom za Taja Gibsona u početnim minutama treće četvrtine utakmice.

'MVP! MVP!' dugo je potom odjekivalo dvoranom. Inače, u pobjedi 110-79 njegove momčadi odigrao je samo 27 minuta, dovoljno za 12 koševa i po 13 asistencija i skokova.

Dodajmo i da je ovo bila sedma uzastopna utakmica u kojoj je Westbrook stigao do triple-doublea, što je već drugi takav niz koji je upisao i jedini je kojem je to pošlo za rukom. Rekordni niz od devet vezanih ovakvih učinaka drži Wilt Chamberlain kojeg je Westbrook izjednačio na vječnoj listi triple-double učinaka. Obojica su ih ostvarila 78.

NBA liga, rezultati:

Cleveland Cavaliers - Orlando Magic 122-102 Indiana Pacers - Toronto Raptors 108-90 Philadelphia 76ers - Brooklyn Nets 118-141 Washington Wizards - Charlotte Hornets 118-111 New Orleans Pelicans - Denver Nuggets 131-134 New York Knicks - Chicago Bulls 100-91 Oklahoma City Thunder - Milwaukee Bucks 110-79 San Antonio Spurs - Memphis Grizzlies 95-89 (produžetak) Utah Jazz - Portland Trail Blazers 106-87 Golden State Warriors - Minnesota Timberwolves 121-107 Sacramento Kings - Dallas Mavericks 98-87