Novi Bik u gradu: 'Taj ne zna koliko je sad dobar!'

Bullsi su u petoj utakmici polufinala Istoka na svom parketu svladali Atlantu 95:83 zahvaljujući vrhunskoj igri Derricka Rosea te odličnoj obrani u posljednjoj četvrtini.

11.5.2011.
14:05

Najbolja momčad regularnoj dijela NBA lige je odmah povela 10:2, tijekom prvog poluvremena imala i 15 poena razlike, no Atlanta se u trećoj četvrtini vratila u igru te čak prešla u vodstvo (64:63). Bullsi su se nakon toga uozbiljili, zaigrali čvrstu obranu u posljednjoj četvrtini, te serijom 9:0 ponovno uhvatili osjetnije vodstvo (80:70).

U tom zadnjem dijelu utakmice Chicago je limitirao Hawkse na samo 15 poena (uz šut iz igre od 29 posto), a proslavio se domaći igrač s klupe Taj Gibson, koji je svih svojih 11 koševa ubacio upravo u posljednjoj četvrtini pogodivši sve šuteve iz igre (5/5).

"Taj (Gibson) ni sam ne zna koliko je dobar u ovom trenutku", pohvalio je svog suigrača lider Bullsa Derrick Rose koji je s 33 poena bio prvo ime utakmice.

U domaćem sastavu je raspoložen bio i Luol Deng s 23 poena, a po 11 koševa su, uz Gibsona, ubacili i Carlos Boozer te Joakim Noah. Kod Hawksa je Jeff Teague postigao 21 poen, Josh Smith je dodao 16 koševa i sedam skokova, a Joe Johnson 15 poena.

Šesta utakmica ovih dvaju klubova igra se u četvrtak u Philips Areni u Atlanti, a Bullsi imaju dvije meč-lopte za uđu u finale Istoka.