BUCSKI NA KORAK DO NASLOVA / Milwaukee stigao do senzacionalnog prekreta u finalu, cijeli svijet priča o Giannisovom čudesnom zakucavanju za pobjedu

Milwaukee se vratio nakon što su prve dviie utakmice izgubili

18.7.2021.
8:46

Nakon dramatične završnice Milwaukee Bucki slavili su protiv Phoenix Sunsa u petoj utakmici NBA finala. Bucksi su slavili na gostujućem parketu sa 123:119 i tako kreirali senzacionalan preokret.

Naime, seriju su započeli s dva poraza, ali su nakon tri uzastopne pobjede došli nadomak prvog naslova nakon 50 godina. Posljednja momčad koja je to napravila bio je Miami Heat 2006. godine, što dovoljno govori koliko se to rijetko događa.

Junak utakmice bio je Giannis Antetokounmpo s 32 poena, od kojih je najvažnije dao u posljednjim sekundama susreta koji se pokazao pobjedničkim.

Phoenix je, inače, sjajno započeo susret te je nakon prve četvrtine vodio sa 16 poena razlike, ali su u drugom poluvremenu gosti zavladali parketom i u potpunosti preokrenuli susret.

Phoenix je predvodio Booker s 40 poena, koji se tako s Antetokounmpo upisao u povijest jer su postali prvi par u povijesti NBA lige koji je u dvije utakmice finala zabio najmanje 40 poena.