Tragedija u NBA ligi / Navijaču pozlilo na tribinama: Preminuo je 20 minuta poslije; 'Nismo bili svjesni što se događa'

Navijač umro na utakmici NBA lige

5.12.2023.
9:13

Tužna vijest obilježila je četvrtfinalnu utakmicu NBA kupa koja se igrala između Sacramento Kingsa i New Orleans Pelicansa koja se u ranojutarnjim satima, po hrvatskom vremenu u utorak, odigrala u Golden 1 Centru u Sacramentu.

NA DRUGOM KRAJU SVIJETA /

Na NBA utakmici svi gledali navijače Hajduka: Uz grupicu navijača jedan se Hrvat posebno istaknuo

Naime, jednom je navijaču pozlilo na tribinama i unatoč tome što su liječnici odmah reagirali i izveli kardiopulmonalnu reanimaciju, nesretnom navijaču nije bilo spasa.

"Izražavamo našu najdublju sućut obitelji našeg gosta i njegovim voljenima", kratko stoji u priopćenju Kingsa.

"Tijekom prve četvrtine utakmice Kingsa protiv Pelicansa gost je imao hitnu medicinsku pomoć. Liječnička služba je odmah reagirala i primijenila KPR. Nažalost, pokušaji su bili neuspješni i gost je preminuo. Organizacija izražava najdublju sućut obitelji i voljenima gosta."

Vatrogasna postrojba metroa u Sacramentu rekla je da je žrtva bio muškarac u 30-ima, kasnije je izvijestio FOX40 News, kako prenosi ESPN, uz pojedinosti da nije reagirao kada su liječnici stigli, a nakon 20 minuta proglašen je mrtvim.

Keegan Murray, napadač Kingsa, razgovarao je s novinarima nakon poraza 127-117 i rekao da momčad "uopće nije bila svjesna" situacije. "Kao momčad, izražavamo sućut", rekao je Murray.

Hrvatsku žensku rukometnu reprezentaciju na SP-u gledajte na Voyo i RTL Kockici. Prvenstvo u Švedskoj, Danskoj i Norveškoj počinje 29. studenog i trajat će do 17. prosinca. Budite uz Kraljice šoka

"Nadajmo se da je obitelj zbrinuta i da je dobro", dodao je.

Inače, Pelicansi su iznenadili i izbacili iz Kupa favorizirane Kingse pobjedom od 127-117. Brandon Ingram predvodio je Pelicanse s 30 koševa, osam skokova i šest asistencija.