MIRO UNIŠTIO CIBONU: / Briljantni Bilan nezaustavljiv u hrvatskom derbiju

U utakmici 16. kola regionalne košarkaške ABA lige Cedevita je kao gost u KC "Dražen Petrović" svladala Cibonu sa 81:69 (27:12, 21:17, 14:18, 19:22).

22.12.2015.
21:05
Jurica Galoić/PIXSELL

Cedevita je svoju devetu uzastopnu pobjedu u ABA ligi praktički osigurala već u prvoj četvrtini koju je zaključila serijom 16:2 kojom je povela sa 27:12. U nastavku dvoboja Cibona je nekoliko puta zaprijetila smanjenjem na desetak koševa razlike, ali svaki put je uslijedilo nekoliko pogođenih šutova igrača Cedevite za održavanje uvjerljive prednosti. Prvi je to poraz novog Ciboninog trenera Damira Mulaomerovića poslije tri uzastopne pobjede nakon dolaska na klupu.

Povratak Žižića

Odličan je u sastavu Cedevite bio Miro Bilan s 25 koševa, dok je najefikasniji kod Cibone bio Ante Žižić, koji se vratio na teren nakon više od mjesec dana izbivanja zbog loma vilice, s 13 poena. Bilan je već u prvom poluvremenu ubacio 19 koševa i bio nerješiva zagonetka za Cibonu, a utakmicu je zaključio sa šutom 11-13 i sjajnom valorizacijom 35.

Cedevita sada ima omjer pobjeda i poraza 13-3 i na drugom je mjestu, dok je Cibona jedanaesta s omjerom 6-10.