POČEO NBA PLAYOFF / Luka Dončić samo je mogao jesti kokice i promatrati što čudesni Bojan Bogdanović radi njegovoj momčadi usred Dallasa

Najzaslužniji za pobjedu Utah Jazza bio je Bojan Bogdanović sa 26 poena. Imao je Babo i 5 skokova te 4 asistencije

17.4.2022.
8:08

Počeo je NBA playoff. U jučerašnjoj prvoj utakmici ovogodišnjeg doigravanja Utah Jazz je oduzela prednost domaćeg terena Dallas Mavericksima i pobijedila rezultatom 99:93.

LUDNICA U DOIGRAVANJU /

Mladi bek zamijenio Curryja i oduševio. On je novi NBA junak, svi živi pričaju o njemu: 'Kakav playoff debi, nevjerojatan je, zvijezda u usponu'

Luka Dončić nije nastupio zbog lakšeg istegnuća

Jedan od najboljih košarkaša svijeta Luka Dončić nije igrao zbog ozljede, što je itekako olakšalo posao za društvo iz Salt Lake Cityja. "Sve što je ozlijeđeni bek Luka Dončić mogao učiniti za Dallas Maverickse bilo je promatranje s klupe, gdje je u jednom trenutku jeo kokice", kako su to šaljivo opisali američki mediji.

Babo je bio fantastičan na otvaranju doigravanja NBA lige.

Najzaslužniji za pobjedu svoje momčadi bio je hrvatski košarkaš Bojan Bogdanović koji je utakmicu završio s 26 poena uz šut 11/20 te 2/6 za tricu. Imao je Babo i 5 skokova te 4 asistencije. OVDJE pogledajte njegovu predstavu protiv Mavericksa.

Babo briljirao u prvom dijelu

Bogdanović je važnu ulogu odigrao u prvom poluvremenu kada je ubacio 20 poena i praktično jedini napadački raspoložen igrač svoje momčadi. Donovan Mitchell je u prvom poluvremenu pogodio samo jedan šut, ali zato je Bojan radio nered u obrani Dallasa i napadu.

"Bojan Bogdanović je doveo Utah u vodstvo netom prije poluvremena, Donovan Michell je bio agresivan u drugom poluvremenu, a jedini udarac Roycea O'Nealea bio je snažan udarac za Jazz", piše američki AP.

Mitchell, najbolji košarkaš Utah Jazza, je nakon prekida zabio 30 od svoja 32 poena.

Nije oklijevao

"Činjenica da nije oklijevao i ispucao tu loptu, to je način razmišljanja, i mislim da je to način razmišljanja koji naš tim trenutno ima", rekao je Jazz trener Quin Snyder.

Četvrti nositelji Mavsi, koji su doigravanje kod kuće započeli prvi put nakon sezone NBA naslova prije 11 godina, jako su izgubili ovim porazom, iako je Jalen Brunson imao 24 poena, a Spencer Dinwiddie 22. Dončić je istegnuo lijevu potkoljenicu šest dana ranije u finišu regularne sezone. Trener Jason Kidd rekao je kako je Lukin povratak pitanje dana. Vidi se koliko Luka nedostaje momčadi. Također, Donovan Mitchell i trener Quin Snyder nahvalili su Bojana zbog njegove utakmice.