NAKON 33 GODINE / Košarkaši Splita ispraćeni pljeskom u Beogradu prvi put nakon 1991.

Na utakmici iz '91. briljirao je Toni Kukoč koji je ostvario triple-double (14 koševa, 12 skokova i 15 asistencija) uz sedam ukradenih lopti i šest blokada

6.2.2024.
13:06
Dusan Milenkovic/ATAImages/PIXSELL

Split je u 19. kolu ABA lige u Beogradu na gostovanju kod Partizana ostvario veliku pobjedu 74:67. 'Žuti' su prelomili utakmicu u drugoj četvrtini koju su dobili 27:11, a u trećoj četvrtini su na 55:35 imali i velikih 20 koševa razlike.

VELIKA POBJEDA /

Fantastični Split šokirao Partizan u Beogradu: 'Žuti' vodili i 20 razlike

Nakon utakmice dogodilo se nešto što Beograd nije ni napravio ni vidio još od 1991. godine. Naime, oko šest tisuća navijača Partizana u dvorani ispratilo je košarkaše Splita pljeskom.

Posljednji put kada su igrači u splitskom žutom dresu ispraćeni aplauzom bilo je 28. travnja 1991. godine kada je tadašnji Pop 84 pobijedio u Beogradu rezultatom 86:64 i 'metlom' 3-0 u finalnoj seriji play-offa osvojio titulu prvaka tadašnje Jugoslavije.

Na utakmici je briljirao Toni Kukoč koji je ostvario triple-double (14 koševa, 12 skokova i 15 asistencija) uz sedam ukradenih lopti i šest blokada.