MOĆNI SLOVENCI / Hrvatski košarkaški izgubili u posljednjoj pripremnoj utakmici pred nastup na EuroBasketu

Hrvatska će sljedećeg tjedna igrati dvije utakmice pretkvalifikacija za odlazak na EuroBasket 2025.

20.8.2022.
22:23
Goran Kovacic/PIXSELL

Hrvatska muška košarkaška reprezentacija u posljednjoj je prijateljskoj pripremnoj utakmici pred nastup na EuroBasketu u Celju izgubila od Slovenije s 88-94 (25-25, 21-16, 26-36, 16-17).

Nakon što je na poluvremenu Hrvatska imala prednost od 46-41, u trećoj četvrtini domaći su preuzeli kontrolu rezultata, u tih 10 minuta ubacili su 36 poena, u jednom trenutku imali i osam pogodaka prednosti da bi u posljednjih 10 minuta održavali vodstvo. Četiri minute prije kraja bilo je 86-76 za Sloveniju, Hrvatska se ubačajem Šarića približila na 92-88 42 sekunde prije isteka vremena, ali nije i preokrenula.

FINCI U TRANSU /

Postali su za Hrvatsku košarkaška velesila: 'Mi smo momčad koja nikad ne prestaje vjerovati'

Slijede dvije utakmice pretkvalifikacija za EuroBasket

Dario Šarić je sa 18 koševa predvodio Hrvatsku, Bojan Bogdanović je dodao 15, a Ivica Zubac i Jaleen Smith po 13, dok su Vlatko Čančar s 21 i Goran Dragić s 19 ubačaja bili najefikasniji kod Slovenije.

Hrvatska će sljedećeg tjedna igrati dvije utakmice pretkvalifikacija za odlazak na EuroBasket 2025., protiv Poljske u Varšavi 25. kolovoza te protiv Švicarske u Opatiji 28. kolovoza, dok će na EuroBasketu u prvom krugu igrati u Milanu redom protiv Grčke (2. rujna), Velike Britanije (3. rujna), Estonije (5. rujna), Italije (6. rujna) i Ukrajine (8. rujna).