JOŠ JEDNA BRILJANTNA PARTIJA LUKE DONČIĆA: / Wunderkind radi nevjerojatne stvari

1.1.2020.
7:42

Bilo je ludo na Silvestrovo u NBA ligi po američkom, odnosno u noći sa Stare na Novu godinu po hrvatskom vremenu.

NOVOGODIŠNJA POSLASTICA: /

Dvije velike franšize pružile fantastičnu utakmicu; Produžetak je donio ratničku borbu

Luka zabio 35 uz 10 skokova i 7 asistencija

Oklahoma City Thunder je na svom parketu pobijedio Dallas Maverickse i Luku Dončića 101:106. Slovenski wunderkind je za 40:14 minuta na parketu ostvario učinak od 35 poena, 10 skokova i 7 dodavanja. Na kraju je ponio i titulu za najboljeg igrača utakmice (MVP).

Domaći košarkaši preokrenuli su deficit od 7 poena tri minute prije kraja. Jedan od najboljih playmakera NBA lige proteklog desetljeća Chris Paul je u posljednjoj četvrtini zabio 13 od ukupno 17 poena u ovoj utakmici, i tako pogurao svoju Oklahomu do slavlja.

Sažetak utakmice možete vidjeti - OVDJE.

Slab šut iz igre

Iz igre je Dončić šutirao 12-29, za tricu 3-16. Nije Luka šuterski, ruku na srce, nešto briljirao ali je nastavio s čudesnim brojkama u ovoj sezoni. Dvadeset godišnji Slovenac trenutno je na prosjeku od 28.8 poena, 9.5 skokova i 9.0 asistencija.

Luka je ponovno bio nezaustavljiv pri ulasku na koš, u reket...

A pogledajte kako je Chris Paul stavio ključnu tricu za ludnicu u dvorani... Poput pravog clutch majstora. Iz kuta...

Uz Dončića, Maxi Kleber najviše je pokazao ubacivši 14 poena. Nitko osim njih dvojice u redovima poražene momčadi nije imao dvocifreni učinak u koševima.

Nijemac i Talijan predvodili Oklahomu u poenima

Kod pobjedničke ekipe, dosta je pokazao Nijemac Dennis Schroder. Ušavši s klupe zabio je 20 poena uz 7 skokova. Talijanski veteran Danilo Gallinari ubacio je također 20.

Shai Gilgeous-Alexander bio je najbolji pojedinac svoje momčadi s double-double učinkom od 9 poena i 10 skokova.

Houston bolji od Nuggetsa

Sad kad su "zdravi" i na okupu, Houston Rocketsi i James Harden najopasniji su suparnik za svakog. U prošloj utakmici jedan od najboljih košarkaša lige Harden nije igrao zbog ozljede prsta, ali u svom povratku na parket, u svojoj dvorani pred svojim navijačima, uvalio je 35 uz 6 asistencija.

Westbrook zabio 28 poena za nastavak dvocifrenog niza

Russell Westbrook odlično ga je pratio s 28 poena i Houston je na kraju slavio 130:104.

Clint Capela i Russell Westbrook također su u prošloj utakmici prosijedili na klupi zbog ozljede, pa je i za njih ovaj dvoboj bio povratnički.

Jokić zabio 21 poen

Sjajni srpski centar Nikola Jokić zabio je 21 poen za Nuggetse, koji su porazom prekinuli pobjednički niz od dvije utakmice.

Westbrook, s druge strane, u svojoj 11 uzastopnoj utakmici zabio je najmanje 20 poena, što je najduži niz u Rocketsima uz Hardenov i Yao Mingov, koji su to napravili 14 puza zaredom, piše Yahoo NBA.

Rocketsi poput Rakete na otvaranju posljednje četvrtine

Nuggetsi su iskoristili treću četvrtinu u kojoj su zabili 37 poena, te došli na samo tri poena zaostatka, ali Rocketsi su zabili prvih 12 poena u četvrtoj i otišli na 104:89. Dogodilo se to 9 minuta prije kraja dvoboja. Priča je bila riješena. Sažetak ovog zanimljivog dvoboja možete vidjeti - OVDJE.

Rezultati NBA utakmica odigranih 31. prosinca 2019.:

Sacramento - LA Clippers 87-105 Ivica Zubac igrao je 22:58 minuta za LA Clipperse i postigao 8 koševa (šut za dva 4-8), 13 skokova i 1 blokadu Toronto - Cleveland 117-97 Ante Toni Žižić igrao je 2:47 minuta za Cleveland bez učinka San Antonio - Golden State 117-113 (produžetak) Luka Šamanić nije igrao za San Antonio Houston - Denver 130-104 Oklahoma City - Dallas 106-101 Charlotte - Boston 92-109 Indiana - Philadelphia 115-97