DRAMATIČNA UTAKMICA U PHOENIXU: / Nevjerojatni James Harden zaustavio Sunse i oduševio Ameriku, Šarić zabio 8

Netsi ipak pobijedili Sunse u Phoenixu

17.2.2021.
6:47

Dramatičnu utakmicu odigrali su jutros po hrvatskom vremenu Šarićevi Phoenix Sunsi i Brooklyn Netsi u Phoenixu. Sunsi su 13.7 sekundi prije kraja gubili 126:124, da bi 11.3 sekunde prije kraja James Harden zabio oba bacanja za +4. Na kraju je i završilo 128:124 za goste iz New Yorka koji su bili lišeni usluga Irvinga i Duranta, ali koji su na kraju ipak došli do svoje 4 uzastopne pobjede, prekinuvši niz Sunsa od 5 pobjeda. Sunsi su trenutno jedna od najboljih momčadi lige, uz Utah Jazz prema trenutnoj formi možda i najbolja.

Domaći Sunsi vodili su punih 47 i pol minuta, najveća prednost iznosila je 24 razlike te su bili na najboljem putu ostvariti sedmu pobjedu zaredom, ali nisu uspjeli. OVDJE pogledajte što se sve događalo u ovoj uzbudljivoj utakmici.

Sunsi u posljednjih deset susreta slavili u njih 8

Sunsi su u posljednjih 10 susreta pobijedili osam puta. Bitno za napomenuti kako Sunsi nisu postigli koš posljednjih 2:48 minuta i to ih je gurnulo u poraz.

LAKERSI NAKON 6 GODINA PO PRVI PUT POBIJEDILI KOD NAJLOŠIJE MOMČADI LIGE: /

James je imao veliku misiju u Target Centeru

Upravo je Harden 31 sekundu prije kraja zabio važnu tricu za Netse, a 1:39 do kraja i dvicu, i pogurao svoju momčad u situaciju da na kraju pobijedi.

Brada je briljirao u utakmici i zabio 38 poena uz 7 skokova i 11 asistencija. Za dvicu je gađao 14-22, za tricu 5-11, slobodna 5-5. Uz Hardena, u pobjedničkoj momčadi najviše je pokazao Joe Harris sa 22 poena i 4 skoka.

PHOENIX, ARIZONA - FEBRUARY 16: James Harden #13 of the Brooklyn Nets attempts a three-point shot over Abdel Nader #11 of the Phoenix Suns during the second half of the NBA game at Phoenix Suns Arena on February 16, 2021 in Phoenix, Arizona.,Image: 591481978, License: Rights-managed, Restrictions: , Model Release: no

Šarić dobio samo 13 minuta

Ponajbolji hrvatski košarkaš Dario Šarić igrao je samo 13 minuta za Sunse i za to vrijeme zabio 8 poena uz jedan skok, asistenciju i dvije ukradene lopte. Za dvicu je gađao 2-5, slobodna 4-4, za tricu 0-1. Chris Paul, sjajni razigravač društva iz Arizone, zabio je 29 poena uz 4 skoka i 7 dodavanja. U posljednjoj četvrtini praktički je igrao sam i postigao 17 poena.

Brooklyn je tako pobijedio u trijumfalnom povratku u Phoenix za trenera Stevea Nasha. Phoenix je u prvoj četvrtini preskočio vodstvo od 33:22 nakon što je iz igre šutirao 56,5%. Sunsi su u drugoj bili još bolji, utrpali su 42 poena da bi uhvatili vodstvo na poluvremenu 75:54.

Netsi prelomili utakmicu

Brooklyn je do kraja treće četvrtine smanjio vodstvo Phoenixa na 100:88. Netsi su se skroz približili Sunsima 108:106 sredinom posljednje četvrtine nakon ubačaja iz ugla za tricu Tylera Johnsona, ali Sunsi su odgovorili zakucavanjem Deandrea Aytona i tricom Mikala Bridgesa, te se tada činilo kao da će Sunsi povratiti kontrolu.

Ali Netsi su imali još jedan pokušaj da prelome dvoboj u svoju korist. Harden je presjekao obranu Sunsa kako bi povukao Brooklyn pri rezultatu 124:121 s preostalih 1:39 do kraja. Polaganje Jeffa Greena 59 sekundi prije završetka za 124:123 i odlučujuća tricu Hardena kod sljedećeg posjeda, završili su priču.

Rezultati utakmica u NBA ligi 16. veljače:

Phoenix - Brooklyn 124:128 Dario Šarić igrao je za Phoenix 13:25 minuta i postigao 8 koševa (šut za dva 2-4, trica 0-1, slobodna bacanja 4-4) uz 1 skok, 1 asistenciju i 2 osvojene lopte Milwaukee - Toronto 113:124 Minnesota - LA Lakers 104:112 Oklahoma City - Portland 104:115 Boston - Denver 112:99 Memphis - New Orleans 113:144