ZUBAC SJAJAN / Čitlučanin oduševio u prvoj pobjedi sezone Clippersa: Amerikanci mu promijenili nadimak nakon ludog zakucavanja

Los Angeles Clippersi u trećoj utakmici nove NBA sezone ostvarili i prvu pobjedu. Ivica Zubac, nakon 14 poena na otvaranju protiv Golden Statea, sad je isporučio 10 uz 8 skokova

26.10.2021.
6:55

Košarkaši Los Angeles Clippersa došli su do prve pobjede u NBA ligi ove sezone. U svojoj trećoj utakmici, jutros po hrvatskom vremenu u Los Angelesu, pobijedili su uvjerljivo kriminalne Portland Trail Blazerse 116-86. OVDJE pogledajte kako je to izgledalo.

Zubac blizu double-double učinka

NBA PREDSEZONA /

Ivica Zubac i Bojan Bogdanović sinoć odigrali vrlo dobre utakmice

Najbolji hrvatski centar, Čitlučanin Ivica Zubac, odigrao je odličnu utakmicu i bio vrlo blizu double-double učinka.

Počevši utakmicu u petorci, Ivica Zubac je za 25 minuta zabio 10 poena uz osam skokova, četiri asistencije i dvije ukradene lopte. Šteta što nije pritom upisao i koju blokadu, ali to ne umanjuje njegovu odličnu predstavu. Šut iz igre imao je pet-šest uz jednu izgubljenu loptu. Ovih osam skokova drugi put mu je ove sezone. Protiv Warriorsa na otvaranju uhvatio je tri lopte, ali uz veći broj poena, a protiv Memphisa je imao isto osam skokova kao sad.

Početkom treće dionice, Zubac se istaknuo i ovim alley-up zakucavanjem. Ili, "Alley-ZUUp", kako su to istaknuli uvijek šaljivi kroničari američkog sporta.

Dobar uvodni prosjek za Zupca

Nakon tri uvodne utakmice Los Angeles Clippersa u sezonu, Zubac je na prosjeku od 10 poena, 5,5 skokova i 2,5 asistencija.

Što se tiče ostalih aktera, jedini koji je u pobjedničkoj momčadi išao preko 20 poena bio je Luke Kennard (23 uz šest trica, što mu je najviše u karijeri u tricama). Kawhi Leonard nije igrao, a Paul George je stao na 16 poena. Reegie Jackson zabio je 18 poena uz četiri asistencije.

Lillard ostao na 12

C.J. McCollum postigao je 20 za Blazerse kojima je ovo bilo prvo gostovanje sezone. Lillard i Simons dodali su svaki po 12. Bila je to jako loša večer sastava iz Portlanda. Clippersi su tako izbjegli svoj prvi 0-3 start još tamo od sezone 2010./2011.

Portland je pucao svega 36% s parketa i imao ukupno 15 asistencija. Obrana Clippersa nikada nije dopustila Blazersima da naprave seriju i izgubili su čak 30 izgubljenih lopti, prenosi američki ESPN.

Kennard u prvom poluvremenu zabio 17

Vodili su 14 nakon svake od prve dvije četvrtine, pucajući 49% s iz igre u poluvremenu. Kennard je do poluvremena imao 17 koševa s klupe, pogodio je četiri trice, od toga tri uzastopne.

Jedino vodstvo Blazersa došlo je nakon trice Nassira Littlea na početku. Lillard je imao samo osam poena u prvom poluvremenu, kada su Robert Covington i Jusuf Nurkić ostali bez poena u kombinaciji za svega devet skokova. Nurkić je na kraju imao svega četiri poena uz 10 skokova, premalo za igrača takvih kapaciteta, mogućnosti, takvog kalibra.

Clippersi otišli na +30

Clippersi su povećali svoje vodstvo na 30 poena ulaskom u četvrtu, omogućivši svojim starterima da se odmore. Druga je jedinica lako održavala zamah protiv Portlandovih rezervi. Terance Mann bio je pogodio tricu i gurnuo Clipperse na +30 (100-65), te završio utakmicu s 13 poena.