GANGA STYLE / Ivica Zubac igra košarku života: Hrvat briljantnom predstavom oduševio Madison Square Garden

Zubac na terenu proveo 29:29 minuta, te upisao double-double sa 17 koševa, 14 skokova i tri blokade

23.1.2022.
22:20

New York Knicks su u nedjelju kod kuće sa 110-102 nadigrali Los Angeles Clipperse Ivice Zupca, a hrvatski je košarkaš u porazu svoje momčadi odigrao sjajnu partiju.

PONOSNA MOJA JE ZEMLJA /

Pogledajte kako stasiti Čitlučanin Ivica Zubac osvaja Ameriku

17 poena uz 14 skokova

Zubac je na terenu proveo 29:29 minuta, a u tom je vremenu upisao double-double sa 17 koševa (šut iz igre 5/8), 14 skokova i tri blokade. Zubac je, zajedno s Barrettom iz Knicksa (isto 14), imao najviše skokova u utakmici. Treći put u sezoni Zubac je imao 14 skokova. Prvi put u karijeri Čitlučanin je vezao tri utakmice s dvostrukim učinkom, 13. u ovoj sezoni.

Tamo ranije u sezoni, Zubac je vezao dvije utakmice s double-doubleom. Trenutno je Zubac na prosjeku od 9.8 poena, 8.1 skokova i 1.2 asistencija po susretu, čime je blizu ulaska među krug elitnih centara lige, koji prosječno ostvaruju dvostruki učinak.

Najbolji strijelac Clippersa bio je Reggie Jackson sa 26 koševa i pet skokova, dok je Luke Knnard dodao 14 ubačaja.

Knicksi prekinuli niz poraza

Knickse je do pobjede predvodio RJ Barett sa 28 poena i 14 skokova, a Julius Randle je ubacio 24 koša.

Knicksima je ovo prva pobjeda nakon tri poraza u Madison Square Gardenu. Cllippersi, deveta momčad Zapada, dosta je limitirana jer igra bez svoja dva najbolja igrača Kawhija Leonarda i Paula Georgea. Nakon ovog gostovanja čekaju ih još gostovanja najprije kod Washington Wizardsa, Orlando Magica, Miami Heata, Charlotte Hornetsai na kraju kod Indiana Pacersa.

Ivica Zubac je tako nastavio s dobrim partijama, nakon što je ranije ovaj tjedan odigrao partiju života s 32 poena i 10 skokova, a sinoć zatim protiv Philadelphije zabio 12 poena i uhvatio 10 skokova. Samo neka tako nastavi najbolji hrvatski centar, te tako barem malo hrvatski ljubitelji košarke imaju lijepe košarkaške trenutke, jer naša reprezentativna i klupska košarka u konstantnom je padu.

[PROMO] Zavrti kolo besplatnih vrtnji na Arena casinu i preuzmi svoj poklon!