LOŠ START / Hrvatskim klubovima nikako da krene u ABA ligi: Svi zajedno su trenutno na katastrofalnom omjeru 0-6

Košarkaši Cibone poraženi su u 2. kolu ABA lige u Zagrebu od srpskog FMP-a 89-93, a košarkaši Zadra poraženi su u Podgorici od SC Derbya s 75-88.

9.10.2023.
22:37
Josip Regovic/PIXSELL

IMA I ODŠTETNU KLAUZULU /

Daliću hitno treba napadač, a jedan je upravo produžio ugovor sa španjolskim prvoligašem

Zagrebački sastav je prvo poluvrijeme dobio s osam razlike, a onda treću četvrtinu izgubio s ogromnih 14-27. U završnici je Cibona uspjela izjednačiti na 87-87, no kraj je ipak pripao srpskoj momčadi.

Kod Cibone je Alex Stein imao 18 ubačaja, a Tomislav Buljan 16, dok je FMP predvodio Francuz Hugo Besson s 22 koša i 8 asista.

Cibona je na omjeru 0-2, a FMP na 1-1.

Zadrane je poraza koštala loša igra u trećoj četvrtini koju su Crnogorci dobili s 26-17.U zadnjoj četvrtini Zadar je došao na samo tri razlike (64-67), ali su domaćini napravii seriju 15-2 i riješili dvoboj.

Luka Božić je predvodio Zadrane s 26 koševa, 11 skokova i četiri asista, a Arijan Lakić je dodao 14 koševa, dok je kod Derbya Zoran Vuceljić imao 13 poena.

Zadar ima dva poraza, a Derby dvije pobjede u prvim kolima.

Nakon prva dva kola hrvatski predstavnici Cibona, Zadar i Split imaju omjer 0-6.