BORBA ZA EUROBASKET / Hrvatski košarkaši u posljednjoj utakmici Ace Petrovića slomili slabašnog protivnika, ali moraju u dodatne pretkvalifikacije

Hrvatska je natjecanje u skupini okončala s pet pobjeda i jednim porazom

26.2.2023.
20:18
Milan Sabic/PIXSELL

Hrvatska muška košarkaška reprezentacija u susretu je posljednjeg, 6. kola skupine F pretkvalifikacija za EuroBasket 2025. godine u Splitu svladala Austriju sa 84-74 (23-19, 27-17, 21-20, 13-18), ali je ipak završila na drugom mjestu u skupini te će tijekom ljeta morati igrati novu rundu pretkvalifikacija.

SRETNO MOMCI /

Aco Petrović posljednji puta vodi hrvatsku košarkašku reprezentaciju na Gripama gdje nismo igrali 25 godina

Hrvatska je natjecanje u skupini okončala s pet pobjeda i jednim porazom, no isti je omjer ostvarila i Poljska, koja je u nedjelju kao gost nadigrala Švicarsku sa 80-70 (21-27, 14-15, 23-16, 22-12), a kako je u međusobnim dvobojima Poljska ostvarila pobjedu s većom razlikom od Hrvatske Poljaci su izborili nastup u kvalifikacijama. Švicarksa je završila na trećem mjestu u skupini sa 2-4, dok je Austrija na dnu sa 0-6.

Slab ulazak u utakmicu

Protiv slabašne Austrije Hrvatska je u dvoboj ušla dekoncentrirano, primila dvije trice na samom startu te je Austrija nakon prve tri minute čak imala i prednost od 10-2. Srećom, kada se umorio najbolji austrijski igrač Mahalbašić Hrvatska je uspjela preokrenuti, u 9. minuti stići do prvog vodstva 18-17, a odličnim otvaranjem druge četvrtine ostvariti i prednost 36-21. Austrija se primakla na 36-30, a tada je Toni Nakić spojio tri trice zaredom i Hrvatska je na odmor otišla s vodstvom 50-36.

U nastavku dvoboja Hrvatska je mirno održavala dvoznamenkastu prednost.

Goran Filipović sa 17 i Dominik Mavra sa 16 koševa predvodili su Hrvatsku, dok je Rašid Mahalbašić ubacio 21 poen za Austriju.