EUROBASKET / Hrvatska pala protiv Italije, crna rupa u zadnjoj četvrtini koštala Bogdanovića i društvo trijumfa

Tekstualni prijenos uživo od 21 sat pratite na našem portalu.

6.9.2022.
15:18

Hrvatska muška košarkaška reprezentacija izgubila je u susretu 4. kola skupine C EuroBasketa u Milanu od domaćina Italije sa 76-81 (17-22, 17-20, 25-13, 17-26).

Bila je to utakmica puna oscilacija s obje strane, da bi na kraju Italija zahvaljujući skokovima u napadu u ključnim trenucima stigla do pobjede.

Bojan Bogdanović bio je najefikasniji u sastavu Hrvatske sa 27 koševa, dok su Simone Fontecchio i Nicolo Melli ubacili po 19 za Italiju.

Hrvatska je slobodnim bacanjima Bogdanovića smanjila na 72-71 3:50 minuta prije kraja, no potom su Melli i Datome poentirali nakon što su skokovima u napadu popravljali promašaje suigrača zA 76-71. S druge strane, Matković je 1:36 minuta prije kraja promašio zakucavanje nakon skoka u napadu da bi Melli nakon još jednog skoka u napadu pogodio za 78-71 1:13 minuta prije kraja i rješenje susreta.

Nakon četiri kola i Italija i Hrvatska imaju po dvije pobjede i dva poraza.

Hrvatska će u posljednjem, 5. kolu u četvrtak od 14.15 sati igrati protiv Ukrajine, koja je na omjeru 3-1, a pobjedom u tom susretu još uvijek može i do drugog mjesta u skupini. Pobijedi li Hrvatska s devet ili više poena razlike završit će kao druga u skupini.

Prvo mjesto osigurala je Grčka sa 4-0, dok su Estonija sa 1-3 i Velika Britanija sa 0-4 ostale bez izgleda za plasman u osminu finala.

UŽIVO:

Italija - Hrvatska 81:76

KRAJ

9' Šarić vraća našu reprezentaciju u igru tricom, ali uzvraća Italija na drugoj strani. Sad nas samo teorija drži u igri

8' Hrvatska je stala. Dva na dva su igrali Hezonja i Bogdanović, ali Hezonja ne uspijeva pogoditi tricu

7' Nema sreće Hrvatska. Težak promašaj Talijana hvata Melli i polaže za plus tri

6' Period igre bez pogodaka koji prekida Bojan Bogdanović s crte slobodnih bacanja

4' Hrvatska opet u velikoj krizi. Talijani vežu nekoliko trica i domaćini imaju veliku prednost. Hezonja pogađa za tri pa je samo minus pet

3' Sjajan pogodak Smitha. Imao je igrača na ramenu, iz kontakta uz faul pogađa za dva. Realizira i dodatno bacanje

2' Suđena je nesportska Zubcu. Talijani pogađaju dva slobodna, a onda odmah i tricu i sad je opet dramatična završnica. Probudila se dvorana u Milanu

1' Borbena je Hrvatska u posljednjoj četvrtini, a Bogdanović opet precizan

KRAJ TREĆE ČETVRTINE

10' Stao je šut Talijana, ali ni na drugoj strani Mavra nije bio siguran na otvorenom šutu. Mannion u smiraj četvrtine pogađa za smanjenje hrvatske prednosti

8' Sjajna akcija Mavre i Matkovića. Bacio je naš play ally up, a Matković zakucava svom silinom

7' Nova dva slobodna bacanja za Bogdanovića. Siguran je oba puta i Babo je na 20 poena. Odmah pogađa i tricu. Sjajna noć za Bojana

7' Dobar je Babo danas. Sada individualnom akcijom opet dovodi Hrvatsku u vodstvo. Na drugoj strani hvata skok, ali ne uspijeva iz dotrčavanja pogoditi tricu.

6' Brzo uzvraća Melli i opet vode domaćini, a Zubac na drugoj strani pogađa dva slobodna bacanja

5' Došli smo u situaciju da opet pređemo u vodstvo. Lijepom akcijom je Bogdanović ostao sam na trici, ali nije bio precizan. Na drugoj strani Talijani nemaju ideju. Zubac najviši u skoku i imamo novu šansu preći u vodstvo, a to i činimo pogotkom Šarića

3' Zubac na crti slobodnih bacanja, prvo promašio, drugo pogodio. Talijani promašuju, a brzom tranzicijom Hrvatske Zubac ostaje sam i opet smo u egalu

2' Opet dobar ulazak naših u četvrtinu. Vezanim poenima dolaze na minus dva, ali Melli to vraća na plus 4 za domaćine.

KRAJ DRUGE ČETVRTINE

10' Nema nigdje hrvatske obrane. Mannion zabija lakoćom u posljednjim trenucima poluvremena. Hrvatska s minusom odlazi na odmor

10' Nova trica Talijana i odlaze susjedi na 9 razlike, ali uzvraća Mavra koji uz prekršaj pogađa za dva, a onda pogađa i dodatno bacanje

10' Hezonja forsira šut za 3 i to je novi težak promašaj. Talijani imaju plus 6 i napad na ulasku u zadnjih pola minute

9' Talijani u seriji od 9:0, Hrvatska izgubila čak 13 lopti u prvom dijelu

8' Nova neforsirana pogreška naše reprezentacije. Tražio je Šarić Simona, našao je gledatelja u trećem redu tribina

7' Polonara opet pogađa tricu i Hrvatska se nalazi u zaostatku

6' Tehnička za talijanskog izbornika. Nakon dva pogođena slobodna za Hrvatsku, Italija veže da puta po dva poena i opet je u vodstvu

5' Lijepa serija Hrvatske koja prelazi u vodstvo. Pogodio je Smith, a onda odmah i trica Bogdanovića

4' Malo sreće za Talijane. Blokirao je Hezonja, a odbijena lopta dolazi do Datomea koji pogađa za vodstvo od +4

3' Igra se i dalje bez obrana. Pršti s obje strane. Pogađa Datome za dva, a uzvraća Simon

1' Na otvaranju druge četvrtine Bogdanović pogađa dva slobodna bacanja. Simon odmah zabija još jedan šut za dva

KRAJ PRVE ČETVRTINE

10' Uzvraćaju naši reprezentativci tricom na drugoj strani. Bogdanović individualnom akcijom vratio naše u život

8' Pajola pogađa dva slobodna bacanja pa Ricci pogađa tricu

7' Bogdanović zabija za smanjivanje razlike, ali Talijani su raspucani. Hrvatska u konstantnom zaostatku

6' Nova trica za Italiju. Igra se odlična košarka, pršti sa svih strana

5' Melli muči hrvatsku obranu. Već je na sedam poena. Uzvraća Zubac uz kontakt

4' Naša je reprezentacija dobro reagirala nakon pauze. Šarić pogađa tricu iz ugla

3' Meli s poludistance, a onda zabija ubrzo nakon toga i za tri poena. Hrvatski izbornik traži time-out

2' Uzvraća Hrvatska preko Hezonje koji polaže za dva poena

1' Talijani otvaraju utakmicu tricom Polonare

0' Počela je prva četvrtina

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Danas od 21 sat Hrvatska igra najvažniju utakmicu skupine C Eurobasketa. S druge strane stajat će Talijani. Domaćini su nakon neočekivanog poraza od Ukrajine i više nego motivirani i neće pristati na ništa druga nego na pobjedu.

S Talijanima smo igrali 11. puta, a pobijedili smo ih osam puta. Od tih osam utakmica četiri su bile eliminacijske. Hrvatska je u dobrom nizu. Nakon odlične utakmice protiv Grčke, Hrvatska je slavila protiv Estonije i Velike Britanije.