Barcelona doživjela pravi debakl

Košarkaši Barcelone pretrpjeli su prvi poraz u euroligaškom Topu 16 u sklopu 13. kola na gostovanju kod Emporio Armanija u Milanu sa 91:63.

2.4.2014.
22:05

U ogledu dviju vodećih momčadi skupine E Emporio Armani je deklasirao katalonski sastav u trećoj dionici koju je dobio s 26-6. Barcelona se nije uspjela oporaviti od tog šoka, pa se Emporio Armani revanširao za poraz u prvoj međusobnoj utakmici (70:80).

Barceloni ovaj poraz rezultatski ništa ne znači budući da su osigurali prvo mjesto u skupini.

Jedini dvoznamenkasti igrač Barcelone bio je Alejandro Abrines s 12 koševa. Najkorisniji igrač Eurolige u posljednja dva mjeseca, naš Ante Tomić, upisao je 8 koševa (dvice 3-5, sl. bacanja 2-2), 7 skokova i 2 asistencije za 15 minuta igre, dok je Mario Hezonja za minutu igre manje ubacio 2 koša (dvice 1-3, trice 0-1), uz 1 skok i 1 asistenciju.

Kod domaćina je prednjačio sjajni Alessandro Gentile s 24 koša i 7 skokova, Samardo Samuels je zabio 16, a Curtis Jerrells 14 koševa.

Emporio Armani - Barcelona 91:63

Redoslijed: 1. Barcelona 12-1, 2. Emporio Armani 10-3, 3. Olympiacos 6-6 (-1), 4. Panathinaikos 6-6 (-1), 5. Unicaja Malaga 5-7 (-1), 6. Fenerbahçe 5-7 (-1), 7. Laboral Kutxa 3-9 (-1), 8. Anadolu Efes 2-10 (-1)