NAVIJAČI 'UBILI' AMERIČKE REPREZENTATIVCE NAKON GROZNOG SP-A: / 'Momčad puna propalica. Kako mogu izgubiti od Sibira?'

12.9.2019.
17:15

U razigravanju za poredak od petog do osmog mjesta na svjetskom prvenstvu u Kini, košarkaši Srbije su pobijedili SAD sa 95:89.

Uoči početka SP-a mnogi su predviđali upravo američko - srpsko finale, međutim obje reprezentacije su neočekivano poražene u četvrtfinalu i ispale su iz borbe za odličje.

ĐORĐEVIĆ PRIJETIO AMERIKANCIMA DA ĆE IM 'BOG MORATI POMOĆI' PROTIV SRBA: /

Gregg Popovich imao je spreman fantastičan odgovor

Nakon šokantnih poraza Srbije od Argentine i SAD-a od Francuske u četvrtfinalu, jedni od glavnih favorita susreli su se u razigravanju od petog do osmog mjesta.

Nakon utakmice i drugog uzastopnog poraza američke reprezentacije oglasili su se navijači koji su, naravno, bijesni na svoje reprezentativce. Evo nekih njihovih komentara.

Bolno prizemljenje

Srbija je veći dio utakmice bila bolja i posve zasluženo je slavila protiv nemotiviranih Amerikanaca za koje je prvenstvo očito završilo porazom od Francuske.

Srbija je već nakon prve četvrtine vodila čak 25 koševa razlike (32:7). Amerikanci su u drugoj četvrtini uzvratili smanjivši na četiri koša zaostatka (44:40), da bi u trećoj dionici došli na minus dva (61:59). U posljednju dionicu ušlo se vodstvom Srbije 71:68, a Srbija je tada serijom 7_0 pobjegla na +10 (78:68). Amerikanci u prve četiri minute zadnje četvrtine nisu uspjeli zabiti niti jedan koš i već tada je bilo jasno kako će teško nadoknaditi veliki zaostatak.

Srbiju su do pobjede predvodili Bogdan Bogdanović sa 28 koševa, šest asistencija i četiri skoka, Vladimir Lučić je dodao 15, a Vasilije Micić 10 koševa. Kod Amerikanaca najefikasniji su bili Harrison Barnes sa 22, Kemba Walker sa 18, te Khris Middleton sa 16 koševa.

Srbija će u susretu za peto mjesto igrati protiv pobjednika susreta Češka – Poljska, dok Amerikanci čekaju poražene u susretu za sedmo mjesto.